Budowa domów w odpowiednich warunkach

Filed in Budownictwo by on 25 stycznia 2013 0 Comments

W budowaniu domów podobnie, jak w projektowaniu wnętrz, pole do popisu jest tak zróżnicowane, że wybudować możemy najbardziej zachwycające i komfortowe warianty domu. Ale jak w każdym przypadku budowania, wymaga to starannego zaplanowania przed rozpoczęciem samej budowy. Jest to tym bardziej ważne, że w przypadku ewentualnych poprawek mogą być one już niemożliwe do naniesienia na plan waszego projektu. We wszystkich przypadkach jest tak, że zlecając nam budowę domu architekt czy projektant powinien zapewnić wystarczająco szczegółowy projekt, szczegóły tutaj. Poczynając od pozwoleń na budowę, a na wynikach badań atmosferycznych i szczegółów geologicznych gruntu kończąc. Dokument taki będzie z pewnością przewodnikiem dla wszystkich wszystkich osób realizujących projekt – dla budowniczych, murarzy itd.

Budowa domów w regionie Śląska

budowa domówJeżeli będzie to dom na Śląsku to dom betonowy będzie najlepszym wyborem, ponieważ beton posiada pamięć termiczną, co czyni go idealnym materiałem do zabudowy. Konwencjonalne fundamenty składają się albo z pierścieni fundamentowych, bądź specjalnych zagęszczonych płyt. Oba rodzaje fundamentów wymaga uprzedniego wykonania wykopu, a zatem dobre wykonanie fundamentu zależne jest od pogody. Zbrojenie ścian określone jest w projekcie budowlanym i może być zbrojeniem pionowym lub poziomym. To drugie charakteryzuje niewątpliwie tym, że jeżeli zależy wam na skróceniu czasu budowy domu, płytę wykonasz dosłownie w cztery do siedmiu dni. Po tym czasie beton zwiąże już na tyle, że ekipa montażowa może zacząć murować ściany. Generalnie budowa murów nie powinna być przeprowadzana gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 4 stopni Celsjusza, chyba, że przedsięwzięte będą szczególne środki ostrożności na przykład woda służąca do wymieszania zaprawy będzie ogrzana.

Budowa domów

Po takim zabiegu przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny mury pokryte powinny być kocem lub przynajmniej dogrzane. Jedną z licznych korzyści wynikających z solidnej konstrukcji domów murowanych to, że oddziaływanie hałasu na ludzie przebywający wewnątrz jest bardzo małe. W przypadku kiedy umiejscowienie domu zorientowane jest w obszarze narażonym na wstrząsy (roboty górnicze) dom nie może stać bezpośrednio w obrębie stoku, unikać należy wyboru miejsca w pobliżu stromych zbocz. Jeżeli podłoże jest miękkie i znajduje się na piaszczystej glebie wówczas budujemy masywny i ciężki dom z solidnym i głębokim fundamentem, natomiast kiedy podłoże jest skaliste może to być konstrukcja elastyczna. Bez wątpienia polecanym kształtem planu domu powinien być kwadrat gdyż jest bardziej stabilny od litery „L”. Mamy nadzieje, że ten artykuł przybliżył wam choć trochę specyfikę z jaką trzeba zmierzyć się podczas realizowania projektu budowlanego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *