Listwy elewacyjne do systemów ociepleń, do zabudowy gipsowo-kartonowej, do mokrego tynku, gresu i klinkieru... Producent, firma Bella Plast, zaprasza do zapoznania się z ofertą.

Kamień na elewacji budynku

Filed in Budownictwo by on 4 lutego 2018 0 Comments

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego każdy z inwestorów musi zastanowić nad sposobem wykończenia jego elewacji. Elewacja budynku jest bardzo ważnym elementem dekoracyjnym budynku, która w znaczący sposób wpływa na to w jaki sposób nasz dom jest odbierany przez nas samych ale także przez przypadkowe osoby, które przemieszczają się w okolicy naszego domu – wawrzyniak.com.pl.

Warto przy tej okazji zastanowić się, jaki materiał budowlany będzie najkorzystniej współgrał z bryłą naszego budynku. Czy wybrać tradycyjny sposób wykończenia elewacji, który będzie składał się wyłącznie z położonego tynku w określonej barwie, czy nie warto przełamać nieco stereotypowe podejście i zastosować do wykończenia naturalny kamień elewacyjny.

Zalety kamienia elewacyjnego

Kamień elewacyjny w budownictwie jest dość niedocenioną formą wykończenia ścian budynków mieszkalnych. Najprawdopodobniej najważniejszym kryterium, które decyduje o tym, czy zastosować kamień elewacyjny, czy inny materiał jest jego cena. Kamień jest materiał z reguły droższym niż podstawowe materiały wykończeniowe. Pomimo tego ogromną jego zaletą jest to, że prezentuje się bardzo dobrze na elewacji domu, szczególnie od frontowej, najbardziej reprezentatywnej strony. Warto więc chociaż tę stronę budynku wykończyć kamieniem.

Kolejną bardzo ważną zaletą kamienia naturalnego jest jego trwałość. Kamień naturalny jest wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne, nie nasiąka wodą oraz jest łatwy w utrzymaniu go w czystości. Odpowiednia konserwacja sprawi, że kamień elewacyjny będzie służył nam przez dziesiątki lat.
Kamień elewacyjny występuje w bardzo różnorodnej gamie kolorystycznej o teksturowej. Każdy inwestor, nawet najbardziej wybredny znajdzie taki rodzaj kamienia, który sprosta jego wymaganiom. Dodatkowo każdy fragment kamienia jest inny dzięki temu nasza elewacja przybierze niepowtarzalną formę i charakter.

Kamień jest materiałem budowlanym, który jest dość wdzięczny, jeżeli chodzi o jego obróbkę. Dzięki tej zalecie kamień elewacyjny może być w dowolny sposób kształtowany oraz formowany. Możemy zamówić fragmenty o określonych rozmiarach, według indywidualnej potrzeby.

Planujący wykonanie elewacji z kamienia naturalnego, pamiętajmy i postarajmy się, aby wybrać taki materiał, który nie będzie za bardzo odbiegał od sąsiednich zabudowań. Dzięki temu nasz dom idealnie wkomponuje się w powstały już ład przestrzenny. Starajmy się w sposób zrównoważony i równomierny rozmieścić kamień elewacyjny na wszystkich ścianach naszego budynku, a nie np. tylko na jednej. Warto przy tej okazji skorzystać z porady osób, które zajmują się takimi rzeczami zawodowo jak np. architekt.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *