Tradycyjna biel ścian

Filed in Budownictwo by on 27 października 2012 0 Comments

Biel na ścianach naszych domów i mieszkań dawniej była uważana za tradycyjny kolor.

Biel  jest obecnie wypierana przez rozmaite kolory farb i inne dekoracje ścienne. Kolorowe ściany w zestawieniu z resztą wyposażenia, mogą wywołać niekorzystny efekt i sprawić, że nasz dom będzie wyglądał pstrokato.

Jak działać aby nie przesadzić z kolorem?

Domowe aranżacje trzeba tworzyć z umiarem, a właściwie dobrana paleta barw da nam komfort użytkowania takiego wnętrza. Odnawiając wnętrze zdajemy sobie sprawę, że w danym otoczeniu przebywać będziemy jakiś dłuższy czas.

Mała ilość słonecznych dni, długa zima powodują, iż w domach Polaków często panuje półmrok- protegować będą to zbyt ciemne ściany. Ponadto małe przestrzenie mieszkań także nie sprzyjają mnogości kolorów.

W takim przypadku dobrym rozwiązaniem  będzie właśnie biały kolor ścian. Powierzchnia pokoju powiększy się  i nabierze przestronności. Do takiego koloru łatwo już dobrać resztę, kolorowych dodatków. Taki styl popularny jest w Skandynawii, gdzie kolor pojawia się tylko w postaci barwnych plam dodatków.

Aby odwrócić uwagę od białych ścian utwórz dość widoczny punkt dekoracyjny, który będzie kontrastował z całością. Może to być np. kanapa, stolik z dodatkami.

Dla całości białego pomieszczenia wybierz trzy kolory jakimi chcesz otoczyć sprzęty i przedmioty. Zestawiaj je ze sobą i rozmieść odpowiednio w pokoju. Może to być kolor niebieski, zielony i fioletowy zestawiony z meblami o jednolitym kolorze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *