Udrażnianie kanalizacji sposobem domowym

Filed in Budownictwo by on 2 stycznia 2013 0 Comments

Zapchana kanalizacja? Problem nie do przezwyciężenia? Podpowiemy jak przeprowadzić domowe udrażnianie kanalizacji.

Choć zapchanie instalacji kanalizacyjnej w domach prywatnych zdarza się dość rzadko, problemu tego możemy pozbyć się własnymi rękami dość szybkim sposobem. Pod warunkiem, że mamy dobrze rozprowadzoną i ułożoną instalację kanalizacyjną, w której nie ma uszkodzeń

Problemu tego możemy pozbyć się w dość prosty sposób. Oczywiście dotyczy to udrożnienie kanalizacji wewnętrznej takiego typu jak: umywalka, zlew. Metodę tą niestety nie zastosujemy do większych średnic rur kanalizacyjnych, tym samym instalacji, która jest już wyprowadzona poza budynek.

Jako firma z wieloletnim stażem podpowiemy jak pozbyć się kłopotu w dość szybki sposób.  Jako pierwszy punkt należy wymienić: nie wsypujemy środków do udrażniania kanalizacji ( proszki, itp.) do instalacji kanalizacyjnej. Jedynie czego możemy użyć to środki w żelu lub płynie. Odradzamy stosowania takich środków, gdyż bardzo często zdarza się że zalegają one długo w rurze kanalizacyjnej i tworzą po pewnym czasie coś w rodzaju zaprawy cementowej, którą później nawet profesjonalnymi urządzeniami ciężko jest się pozbyć. Zdarza się że osoby takie muszą niestety kuć płytki w łazience, aby dostać się do rur kanalizacyjnych które trzeba wymienić na danym odcinku.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, iż do wnętrza rur kanalizacyjnych należy wlać bardzo gorącą wodę.  Jako dodatek do wody należy użyć dość dużej ilości płynu do mycia naczyń. Umożliwi nam to „poślizg” nieczystości wewnątrz rur kanalizacyjnych zgodnie ze spadkiem w kierunku studzienki kanalizacyjnej bądź szamba. Omawianą metodą należy powtórzyć kilkukrotnie gdyż bardzo często zdarza się że nasza instalacja potrzebuje „czasu na przegryzienie” nieczystości. Jako nieodzowny dodatek należy posiadać w  domu przepychacz do kanalizacji kosztuje kilkanaście złotych, a może nam zaoszczędzić wiele fatygi. Taki przepychacz znajdziemy w każdym markecie budowlanym. Jest to tzw. „guma na kiju”. Może brzmi śmiesznie, ale zdarzało nam się  jej użyć u klientów i efekt był bardzo zadowalający. Taki przepychacz bardzo dobrze sprawdza się w przepychaniu wc, i brodzików.

Jest to metoda szybka nie zawsze może się udać gdyż jest to zależne od rodzaju nieczystości jaki mamy w kanalizacji. A mogą to być znaczne ilości tłuszczu, zaprawy cementowe, bądź kamienie i bardzo często duża ilość chusteczek higienicznych dla niemowląt w takich wypadkach pozostaje jedynie wezwać pogotowie kanalizacyjne.

Zasady prawidłowego użytkowania instalacji kanalizacyjnych: nie przepełniać szamb, nie stosować środków do udrażniania kanalizacji w proszku i granulkach, nie wrzucać do wc  chusteczek nawilżających i dużej ilości ręczników papierowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *