Elektrownie słoneczne jaki model wybrać

Filed in Dom by on 25 stycznia 2013 0 Comments

Podróżując autostradą pewnie nie raz widzieliście jak wygląda przydomowa elektrownia wiatrowa. Zależnie od regionu Unii Europejskiej będzie to właśnie elektrownia wiatrowa lub kierując się bardziej na południe gdzie poziom nasłonecznienie jest o wiele większy na elektrownie słoneczne.  Z przyjemnością omówimy w tym artykule, jak wykorzystać energię słoneczną do bezpośredniej produkcji energii elektrycznej, nazywając ją bardziej fachowo – energii fotowoltaicznej, o niej więcej tutaj. Energię słoneczną możesz również użyć do ogrzewania wody, które mogą być wykorzystane jako źródło ciepła lub po prostu do włączenia turbiny wytwarzającej prąd, sprawdź to na stronie www.mzcomplex.pl

Elektrownie słoneczne

Fotowoltaiczny system został przez lata badań przybrał w końcu taką formę, że bez problemu radzi sobie z konwersją promieniowania energii słonecznej na energię elektryczną. Gwoli jednostki natężenia – całkowita ilość energii słonecznej, jaka może oświetlić obszar wzięty pod uwagę znana jest pod pojęciem natężenie promieniowania. Jednostką w której podaje się wartość tego natężenia jest Wat/m2. Są to jednak wartości tylko przybliżone ponieważ dokładnej ilości promieniowania docierającej do Ziemi nie da się przewidzieć, powodem są zmiany klimatyczno pogodowe. Dlatego przy tego typu obliczaniu istotnych wartości posłużyć należy się danymi statystycznymi dla określonego miejsca, w którym ulokowana jest elektrownia słoneczna, a nie rzadko inna wersja pozyskiwania energii, jak przydomowa elektrownia wiatrowa.

elektrownie-sloneczneBiorąc pod uwagę, że w Polsce pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii nie ma bogatej historii, by znaleźć informacje na temat warunków pogodowych będziesz musiał posługiwać się przybliżonymi wartościami. Jeżeli będziesz miał dużo szczęścia z pewnością odnajdziesz mapy obejmujące średnie wartości dziennego globalnego promieniowania dla różnych regionów. Wartości o których mówimy pkr4ślane są czasem jako  godziny szczytu słońca, na potrzeby artykułu posługiwać się będziemy skrótem (GSS). Możesz używać tej wartości dla swojego przypadku w celu uproszczenia obliczeń, 1 Jednostka GSS  odpowiada promieniowaniu tysiąca Wat na metr kwadratowy. Jeżeli na działce, w której zamierzasz instalować elektrownię słoneczną  otrzymasz wynik 4 GSS w dniach o najmniejszym nasłonecznieniu danego miesiąca to z pewnością nie będzie można oczekiwać codziennie słonecznej pogody.

Przydomowe elektrownie wiatrowe

Ktoś powie ok, ale co kiedy nastąpią złe warunki pogodowe, jak zagwarantować sobie wystarczalność na prąd? Wspomóc w tym przypadku możesz się technologią hybrydową? To znakomity pomysł by wspomóc swoją elektrownię słoneczną dodatkowym źródłem, które będzie znakomitym wsparciem. Tym bardziej, że elektrownia wiatrowa działa nawet w nocy na okrągło.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *