domek na kaszubach letniskowy wczasy nad jezioren sprawdź naszą oferte

Fizyczne właściwości rolet

Filed in Dom by on 17 stycznia 2013 0 Comments

Okna odgrywają ważną rolę estetyczną w waszym codziennym życiu i są o ile nam wiadomo najlepszą formą dekorującą pomieszczenie, które od razu rzuca się w oczy. Wszyscy generalnie kojarzą takie dekoracje, jak żaluzje czy rolety jako wyłącznie ozdoby mające na celu zasłonić widok z zewnątrz do wewnątrz pomieszczenia czy też pełni rolę zaciemniającą przez bardzo ostrym światłem. W ostatnim jednak czasie, na całym świecie rozwinęły się technologie, które mogą zapewnić coś więcej niż tylko wygląd. Materiał postrzegany jest pod kątem właściwości fizycznych. Dla przykładu dzisiejsze rolety rzymskie o których wspominaliśmy kiedyś tutaj, spełniają większe role niż zazwyczaj, znacząco decydują o wysokości kosztów ogrzewania, a zarazem chłodzenia budynków.

Rolety rzymskie

Po wielu testach i badaniach właściwości fizycznych żaluzji i roletek przez pryzmat dogrzewania budynków i standardowych technik stosowanych w celu zmniejszenia niepotrzebnego ciepła, artykuł ten skupi się na wielu rodzajach dekoracji okiennych, które dostępne są już dla każdego. Zaletą korzystania z właściwości odblaskowych i rolet tworzących zacienione miejsca wewnątrz budynku jest część energii słonecznej, która pozostaje w pomieszczeniu pod nazwą współczynnik zysku ciepła. Należy zwrócić uwagę, że jakość zacienienia daje możliwość znacznej kontroli współczynnika zysku ciepła. Jeżeli wasze domostwo wyposażone jest w dużą ilość okien, świetlików, oszklonych drzwi i innych tego typu elementów to wierzcie, że mają bardzo znaczący wpływ na wasze rachunki. Z drugiej strony, wydajność energetyczna to tylko jedne z wielu opracowań, które mają znaczenie w projektowaniu na poziomie całego projektu domu i pomieszczeń. Zastosowanie odcieni wnętrz i żaluzji, zwłaszcza odcieni rolety rzymskiej, które są bardzo refleksyjne od strony szyby, może wywierać znaczącą kontrolę nad nasłonecznienia promieniowania ciepła z okien w budynkach. Na przykład, roleta może pozostać otwarta, gdy letnie słońce nie świeci bezpośrednio na szybę, więcej o sposobach kontrolowania rolet znajdziesz na naszej witrynie.

Rolety materiałowe

Następnie podczas godzin maksymalnego nasłonecznienia, roleta może być stopniowo zamknięta by odbijać promieniowanie padające z powrotem przez okno, zanim stanie się ciepła w pomieszczeniu. W miesiącach zimowych, proces zostaje odwrócony. Generalnie celem wyżej wymienionych sposobów jest zarządzane w taki sposób, aby zmniejszyć obciążenie chłodzenia w lecie, a uzupełnienie ogrzewania budynku w zimie, to z pewnością będzie miało wpływ na niższe rachunki za ogrzewanie czy używanie klimatyzatora.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *