Fototapety – nowatorski sposób na wnętrze

Filed in Dom by on 8 lutego 2013 0 Comments

Przez długi czas miejsce zwykłej farby naściennej przejęły tapety. Stały się one synonimem wygody, ponieważ w przeciwieństwie do pomalowanej ściany nie trzeba było ich ponownie w tak krótkim czasie kłaść. Dlatego też przez wiele lat zajmowały one jedno z najbardziej poczesnych miejsc, wśród środków, które służyły ludziom do tworzenia wnętrz.

Sytuacja jednak w ostatnich latach nieco się zmieniła. Oczywiście na rynku dalej są obecne tapety, ale niektóre z nich są bardziej rozwinięte od poprzedniczek. Przykładem na to może być fototapeta. Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie tapety i fotografii. Na ten sam materiał, z którego jest wykonana tapeta klasyczna nadrukowuje się po prostu obraz, który jest fotografią jakiegoś miejsca, budynku i tak dalej.

Właściwości fototapety

Fototapety są wykonywane w bardzo dużej dokładności. Są to po prostu bardzo dokładne zdjęcia, toteż kładzenie fototapety często powierza się osobom trzecim. Gdzie, więc najlepiej położyć fototapetę? Okazuje się, że można to zrobić wszędzie. Oczywiście fototapeta wymaga bardzo równej i gładkiej ściany, gdyż w przypadku jej chropowatości efekt wizualny nie będzie taki dobry. Fototapetę można położyć w pokoju gościnnym, sypialni, jadalni i tak dalej. Warto jednak zrobić tak, aby ewentualna fototapeta swoim wzornictwem pasowała, chociaż trochę do pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Przykładowo, może ona przedstawiać łąkę, w pokoju gdzie śpimy. Nic nie będzie po nocy tak bardzo kojąco na nas działać, niż widok łąki rozświetlonej promieniami słońca. Fototapeta powinna też być rozkładana i naklejana przez osobę, która potrafi to robić.

Najlepiej, gdyby to była osoba związana z firmą produkującą takie fototapety. Jest to konieczne, gdy trzeba określić, który rulon ma, obok którego rulonu się znaleźć. W przeciwnym razie z naszej pięknej dekoracji pozostaną tylko strzępy. Ważne jest też, by fototapeta była położona w sposób jak najlepiej przylegający do siebie. Ważne jest tutaj to, aby ściany nie były krzywe i aby w miarę dobrze dokleić jedną warstwę fototapety do drugiej. Niektórzy zadają sobie teraz pytanie jak wygląda tworzenie motywów graficznych do takiej oto fototapety. Wygląda to tak, że tworzy się zdjęcie o określonej rozdzielczości, które następnie przenosi się na fototapetę.

mieszkanie2Tworzenie zdjęcia

Dzięki temu, że zdjęcia takie można tworzyć dookoła, również i fototapeta może w ten sposób być wykonana. Wtedy będzie ona wyglądała tak, jak prawdziwa na przykład łąka, ponieważ jej widok będzie nas zewsząd otaczał. Niektóre firmy trudniące się tworzeniem fototapet, same wykonują fototapety o wzorach podanych przez klientów. Wystarczy do siedziby takiej firmy dostarczyć dobrej, jakości fotografię, około 10 megapikseli, (jeśli nie więcej), i czekać na ostateczny efekt prac. Możemy być pewni, że ten ostateczny efekt na pewno będzie zapierający, szczególnie wtedy, gdy położymy go na ścianę i przykleimy. Fototapeta jest doskonałą, jeśli chcemy znajomych na przykład zadziwić pięknem naszego pokoju. Warto jednak przy wielości dobieranych wzorów wybrać odpowiedni, który nie będzie kontrastował z całą wizualizacją pomieszczenia.

Źródło :  maniadakorowania.com.pl – Projektowanie  Wnętrz Rzeszów

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *