Oświetlenie stacji paliw
Indukcyjne lub LED. Producent systemów oświetlenia przemysłowego oferuje kompletne rozwiązania w bardzo atrakcyjnej cenie. Sprawdź.
blitzmann.com

Jak funkcjonalnie oświetlić kuchnię

Filed in Dom by on 12 czerwca 2017 0 Comments

Oświetlenie w kuchni musi umożliwiać bezpieczne, a zarazem wygodne wykonywanie wszystkich czynności, jakie są związane z przygotowywaniem posiłków. Współczesne systemy oświetlenia są dodatkowo bardzo dekoracyjne, przez co możemy wnieść do swojej kuchni ciekawe zmiany wizualne.
Kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem, które pełni często również rolę jadalni. Wygodna praca i spożywanie posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze dzięki odpowiednio umieszczonym źródłom światła. Tutaj niezbędne są praktyczne lampy, a także dekoracyjne oświetlenie meblowe, które wprowadzi do wnętrza odpowiedni klimat.

Kuchnia jest miejscem, w którym siedzimy tylko podczas spożywania posiłków. Oznacza to, że tutaj potrzebne jest przede wszystkim wyraźne oświetlenie, dzięki któremu wszystko będzie dobrze widoczne. Podobnie jak w innych pomieszczeniach, tutaj również nie obędzie się bez górnej lampy. Zadaniem centralnego żyrandola jest generowanie rozproszonego, jasnego światła, które będzie wypełniać całe wnętrze. Konieczne jest tutaj zastosowanie klosza, który nie będzie rzucał cieni na ściany, ani tłumił światła. Jednocześnie nie może też oślepiać podczas pracy w kuchni. Najlepiej sprawdzą się w tej roli oprawy rozpraszające światło, a także reflektorki, które można skierować w różne strony i tym samym oświetlić każdą część kuchni.

Nowoczesne meble kuchenne są przede wszystkim przyjazne domownikom, a przy tym wyglądają modernistycznie. Niezwykle popularne jest obecnie oświetlenie meblowe, które pełni rolę dekoracyjną oraz praktyczną. Do jego wykonania wykorzystuje się taśmy ledowe w specjalnych profilach. Profile najczęściej umieszcza się pod szafkami wiszącymi, uzyskując w ten sposób oświetlenie obszaru roboczego blatu. Oświetlenie meblowe stosuje się także w szafach stojących, pod ich dolną częścią. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w niewielkich, jak i całkiem sporych kuchniach. To także świetny pomysł na wykończenie salonu połączonego z aneksem – taśmy ledowe eliminują uciążliwą potrzebę włączania światła w pomieszczeniu za każdym razem, kiedy do niego wchodzimy. Oświetlenie meblowe przydaje się czasami wewnątrz szafek, zwłaszcza gdy te znajdują się w miejscu, do którego nie dociera żadne inne światło.

Nie można również zapominać o umieszczeniu lampy nas stołem jadalnianym. Dodatkowy klosz oświetlający stół będzie wydzielał strefę, w której domownicy spożywają posiłki, co da ciekawy efekt dekoracyjny, ale też ma czysto praktyczne znaczenie. Jeżeli kuchnią łączy się z salonem, warto rozważyć montaż lamp utrzymanych w podobnej stylistyce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *