Kilka zdań na temat pizzy

Filed in Dom by on 27 listopada 2012 0 Comments

Większość osób sądzi, że to tylko zwykły placek, a na dodatek jedzenie dla osób niezamożnych.

Ale jakie apetyczne jest to jedzenie dla ubogich! Poniektórzy powiadają też, że to nic unikalnego, że jest to tylko jeden z wielu fast foodów, że przepis na pizze to kaszka z mlekiem. Ja uważam jednak, że nie jest to zwykły fast food, bowiem do tego żeby wykonać takie ciasto na pizze musiałbyś/ałabyś mieć rzeczywiście dużo kreatywności i wprawy.

Osobiście lubię niekiedy pójść na pizze, ale raczej do prawdziwej pizzerii aniżeli do tzw. „sieciówek”. Idąc do takiej pizzerii jestem pewny, że ciasto na pizze , którą sobie zamówię będzie naprawdę smaczne z uwagi na tradycyjne metody wyrobu, a pizza upieczona w specjalnym piecu do pieczenia pizzy. Smakowitą pizzą jest dla mnie konsolidacja kruchego i cieniuteńkiego ciasta, apetycznego sera, pomidorów i starannie wybranych ziół.

Na całym świecie można znaleźć mnóstwo pizzerii. Świątynią dla pizzerii jest zdecydowanie Neapol. Od Neapolu to się wszystko zaczęło, ponieważ w tym mieście powstała pierwsza pizza. Taki bardzo specyficzny rodzaj pizz stanowią te, które są przyrządzane przez włoskich imigrantów. W Chicago na przykład można odkryć pizze o całkiem osobliwym kształcie, na grubym cieście. Miliony pizz przyrządzonych zgodnie ze znakomitymi przepisami na pizze miasto Sao Paulo mieszcząca się w Brazylii. We włoskich dzielnicach w tym mieście możemy znaleźć tradycyjnych włoskich pizzerii.

Najpopularniejsze pizza na świecie to prawdopodobnie Margheritta. Pizza ta została nazwana Margheritta na cześć królowej Savoy, której jako pierwszej ją zaprezentowano.Przepis na pizze Margherita jest z pewnością jednym z najłatwiejszych, jednakże pizza zrobiona z jego pomocą jest rzeczywiście bardzo wykwintna. Składniki tej jakże zacnej pizzy to dobry ser, bazylia, oraz oczywiście sos do pizzy. Pizze tą można potraktować jako swego rodzaju hołd dla włoskiej bandery, dlatego że kolorystyka tej pizzy dokładnie odwzorowuje barwy włoskiej flagi narodowej.

W mieście Mendoza, mieszczącym się w Argentynie, z powodu włochów będących tam na imigracji możemy tam znaleźć nie tylko pospolite argentyńskie potrawy, ale , także i tradycyjne włoskie pizze. Mówi sie, że najsmaczniejszą pizze w stolicy Chile znajdziemy u sympatycznego Vincenzo, który wie jak zrobić pizze, która jest uważana przez wielu ludzi za jedną z najsmaczniejszych i najwykwintniejszych na całym świecie. Pizza ta ma charakterystyczne styl. Ciasto jej jest bardzo delikatne, na nim pyszne dodatki, smaczny sos do pizzy, fromaggi, pesto. Po prostu Bon Apetit!

Przepis na pizze jest dosyć prosty i łatwy do zrealizowania. Pizza to naprawdę prosta potrawa, która wyśmienicie smakuje w połączeni z winami czerwonymi. Pizze naprawdę bez trudu może wykonać każdy, kto choć troszeczkę zna się na gotowaniu, wystarczą tylko trochę chęci, odpowiednie do danego rodzaju pizzy składniki, sprzęt kuchenny i voila, pyszna pizza gotowa!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *