Kominki nowoczesne – ogrzewanie waszych domów

Filed in Dom by on 25 stycznia 2013 0 Comments

Nowoczesne kominki zachwycają wizją ognia w domowym zaciszu i doskonale podkreślają piękno wnętrza. Coraz nowsze wkłady kominkowe pozwalają cieszyć się widokiem ognia z trzech stron. Są takie wkłady duże i małe, droższe i tańsze. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i tego, ile pieniędzy mamy w portfelu. Dobrze, że na rynku oprócz dużych trzy szybowych wkładów za duże pieniądze, są też mniejsze i cenowo przystępniejsze, zatem każdy więc może sobie pozwolić na „odrobinę luksusu”.  Trzeba jednak pamiętać, że kominki nie tylko stanowią ozdobę wnętrza, ale są ekonomicznymi i wydajnymi urządzeniami grzewczymi.

Kominki

Są przyjemne nie tylko dla oka, ale i ducha, zwłaszcza w długie, zimowe dni, aranżacje kominków znajdziesz na naszej stronie kliknij tutaj  Dzisiaj mając ochotę wybudować swój własny dom bardzo często myślimy o tym, aby nie zabrakło w nim salonu z kominkiem. Kominek nie tylko dodaje uroku, ale przede wszystkim znakomicie spełnia rolę grzewczą. Na rynku polskim dostępne wkłady kominkowe są o wiele lepsze od tych proponowanych kilkanaście lat temu.

Kominki ŚląskChodzi tutaj nie tylko o techniczne funkcje, ale również o sam ich wygląd. Zdecydowanie obecnie dostępne wkłady idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz, stylistyką wpasują się do każdej i zaplanowanej aranżacji. Proste zabudowy i dobrze dobrane barwy mogą zdziałać naprawdę cuda. Nie trzeba drogich obudów z kamienia, żeby kominek prezentował się znakomicie. Dobrej jakości wkład, prosta obudowa z płyt kartonowo-gipsowych oraz palący się ogień mogą nadać wnętrzu niezapomniany klimat.

Ogrzewanie kominkowe

Możliwości obudowy wkładu grzewczego jest bardzo wiele. Można zastosować między innymi drewno, kamień naturalny, szkło albo tynk ozdobny. Generalnie należy zdecydować się na obudowę harmonizującą do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Do stylu nowoczesnego idealnie pasuje prosta obudowa ożywiona pojedynczym barwnym elementem. Coraz większą popularnością cieszy się umieszczanie obrazów nad paleniskiem. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrane dzieło nie odbiegało od głównego stylu kominka, gdyż grozi to stworzeniem pochopnej kompozycji, która do niczego nie będzie pasować. Bardzo modne w ostatnich latach stało się również wykonywanie obudów kominkowych z jednolitej płyty z kamienia naturalnego i obok paleniska zamontowanie telewizora. Mamy więc płonący ogień i obraz telewizyjny na jednej płycie. Oczywiście to wszystko jest niewątpliwie rzeczą gustu. Najważniejsze, że wybrany przez nas model obudowy kominka spełnia nasze oczekiwania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *