Kraków kusi amatorów nowego budownictwa

Filed in Dom by on 3 czerwca 2013 0 Comments

Kojarzony z konserwatywną infrastrukturą mieszkalną i charakterem, który niewiele zmienił się od dwudziestolecia między wojennego, Kraków może wydawać się niektórym słabiej znającym specyfikę sytuacji w sektorze budowlanym, miastem mało dynamicznym, jeżeli rozważać zmiany dziedziny budowlanej. To błędne myślenie!

Okazuje się, że są to idealne nowe mieszkania. Kraków prezentuje swoim aktualnym i przyszłym mieszkańcom w ilości naprawdę niesamowitej. Osiedla mieszkalne, jak na przykład Mistrzejowice, Kurdwanów lub Bieżanów, rozrastają się z zawrotną prędkością. Co istotne, powstają tam budynki i segmenty mieszkalne w typie nowoczesnym, jednak nie rujnującym ogólnej idei urbanistycznej Krakowa. Pozostają zazwyczaj zaprojektowane w dobrym guście, doskonale wkomponowane w ogólny kształt osiedla, a także niezwykle na czasie i ergonomiczne.

Modernistyczne budownictwo również w Krakowie!

Znaczna część dwudziestokilkulatków i młodych par z dziećmi boi się zazwyczaj przeprowadzki do stolicy Małopolski, ponieważ panuje powszechne przekonanie, że rynek pierwotny Krakowa jest wąski i słabo rozwinięty. To stereotyp, biorący się chyba z traktowania stolicy Małopolski jako ośrodka miejskiego konserwatywnego, rozwijającego się co prawda jeśli chodzi o codzienne przymioty wielkiego miasta, jak na przykład centra handlowe, punkty usługowe czy komunikacja miejska, jednakże nieco niedbałego w temacie przedsięwzięć budowlanych.

Takie spłaszczenie i zbagatelizowanie rynku nieruchomości w jednym z największych polskich miast wydaje się szkodliwe nie tylko dla jako takiego wizerunku miasta, lecz także dla licznego grona inwestorów, którzy wciąż budują nowe mieszkania w Krakowie i starają się sprawić je jak najbardziej komfortowymi i ergonomicznymi.

Kraków – powody, dla których naprawdę warto


Każdy, kto zakocha się w Krakowie i postanowi poszukać w tym mieście odpowiadającego swoim wymaganiom, dużego i modernistycznie zaprojektowanego miejsca dla siebie i swoich najbliższych, ujrzy ogromnie dużo zalet takiego rozwiązania. Co najważniejsze, dzięki świetnie zorganizowanej komunikacji miejskiej w Krakowie, dojeżdżanie ze wszystkich, także tych oddalonych znacznie od centrum dzielnic do punktów strategicznych miasta okazuje się bezproblemowy.

Autobusy i tramwaje, także nocne, poruszają się po krakowskich arteriach sprawnie i z odpowiednią częstotliwością. To nie wszystko – stolica Małopolski to miasto opływające wręcz w zieleń miejską, posiadające całe mnóstwo urokliwych terenów rekreacyjnych traktowanych jako swego rodzaju zielone płuca Krakowa.

Coraz więcej osiedli w Krakowie – zmieniający się rynek nieruchomości

Nowe mieszkania w Krakowie to idealna propozycja dla amatorów pięknej architektury, dla których niezwykle istotne są nie tylko kwestie przestronności i funkcjonalności miejsca zamieszkania, lecz także do jego czaru – zarówno zaprojektowanego według własnego uznania wnętrza, jak i samej bryły budynku mieszkalnego. Chociaż wielu wydaje się, że krakowski rynek nieruchomości tworzą głównie mieszkania używane w dzielnicach takich jak Nowa Huta czy Mistrzejowice, rynek pierwotny w Krakowie jest również szeroki.

Rokrocznie oddawane są kolejne zespoły osiedlowe w przeróżnych dzielnicach, czemu nie sposób się dziwić – w tak dużym i tętniącym życiem ośrodku miejskim popyt na nowe mieszkania nie mija, a wręcz ciągle rośnie. Specjaliści w temacie budów, odwołując się do najnowszych międzynarodowych trendów, dbają, aby nowi mieszkańcy odnaleźli się w swoich czterech ścianach jak najlepiej.

Zapoznaj się z informacjami na stronie: http://www.nowemieszkaniakrakow.apartamenty.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *