pozyczki na 500+
znajdź najnowsze ogłoszenia związane z pozyczka do zl na stronach

Meble kuchenne na wymiar z nutą Toskanii

Filed in Dom by on 9 maja 2018 0 Comments

Meble kuchenne na wymiar mogą mieć rożne formy oraz dowolną kolorystykę reprezentując indywidualne gusta i zamiłowania użytkowników. Tworząc spersonalizowaną przestrzeń kuchenną warto zastanowić się dobrze nad własnymi preferencjami elementami, które wnoszą do wnętrza dobrą atmosferę. Tylko w umiejętnie skomponowanej mieszance – meble kuchenne Toruń – własnych upodobań i mody odnajdziemy spokój i komfort we wnętrzu z meblami kuchennymi na wymiar.

Odrobina Toskanii w Twojej kuchni

Jeśli w duszy gra toskańska nuta to na pewno przestrzeń z meblami kuchennymi na wymiar będzie niebanalna. Włoskie inspiracje wywodzące się z tego malowniczego regionu podparte będą swobodą i otwartością. Toskania zadowala zarówno wielbicieli dawnej architektury, jak i zwolenników sielskich, malowniczych widoków oraz koneserów doskonałej kuchni. To z tego rejonu pochodzi słynne wino chianti oraz wyborne oliwki. Oliwki pojawiają się w kolorowych ornamentach na ceramicznych kaflach ściennych czy też malunkach.

Toskańska przeszłość miesza się z teraźniejszością i w nawiązaniu do tradycji w meblach kuchennych na wymiar pojawia się naturalne drewno, a fronty mogą zdobić ażurowe dekoracje z motywami roślinnymi. Obok drewna pojawia się również żeliwo – kuchenne krzesła czy stoły są ażurowe, zaopatrzone w poduszki z naturalnego materiału dla wygody korzystania. Zestawienie drewnianych mebli kuchennych na wymiar z meblami żeliwnymi to zabieg dekoracyjny gwarantujący sukces aranżacyjny. Jednakże tylko przy zachowaniu prostej zasady: jedne i drugie elementy muszą być utrzymane w jednakowej tonacji kolorystycznej.

Miłośnicy toskańskich wnętrz akceptują dużą swobodę w urządzeniu przestrzeni, zwłaszcza tej z meblami kuchennymi na wymiar. Włoski styl życia to długie biesiady w rodzinnym i przyjacielskim kręgu. Brak zwyczaju chowania zastawy do szafek skutkuje wystawianiem jej na blatach i otwartych półkach niczym dekoracji. Oprócz nich pojawiają się na meblach kuchennych na wymiar ozdoby w postaci świeczników i lamp. Bo chociaż toskańskie domy pławią się w słońcu to akcesoria takie pełniąc czysto dekoracyjną funkcję w ciągu dnia, wieczorem z całą mocą rozświetlają mrok, wnosząc jednocześnie do wnętrza z meblami kuchennymi na wymiar atmosferę przytulności.

W dekoracjach pojawia się także naturalny kamień – często wykorzystywany na doniczki do kuchennych ziół. Jasna stonowana kolorystyka takich dekoracji nie przytłacza wnętrza i ujmuje im masywności.

Pomimo dużej swobody aranżacyjnej oraz pełni dekoracji wnętrze z meblami kuchennymi na wymiar w stylu toskańskim jest wyważone i pełne harmonii. Ażurowe dekoracje, drewno, naturalne materiały i subtelne metalowe meble nadają przestrzeni charakteru tworząc nieprzypadkową i nieprzeciętną aranżację.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *