Oszczędzanie w twoim domu

Filed in Dom by on 22 października 2012 0 Comments

Przychodzące każdego miesiąca rachunki prześladują każdego z nas. Co robić, by chociaż w pewnym stopniu je pomniejszyć? Możemy zaproponować parę sprawdzonych pomysłów.

Ograniczanie zużycie wody.

W momencie mycia zębów zakręć kurek! W czteroosobowej rodzinie możesz przyoszczędzić takim przyzwyczajeniem blisko parę litrów wody dziennie. Z kolei zamiast kąpieli w wannie przeżuć się na tradycyjny prysznic. Uruchamiaj pralkę dopiero wówczas, jeżeli uzbiera się pełna pralka. Jeśli, twoje ubrania tego niezbędnie nie potrzebują, zrezygnuj z prania wstępnego co ograniczy zużycie wody.

Oszczędzanie prądu i gazu.

W najczęściej użytkowanym pomieszczeniu w domu nie wyłączaj światła po każdym wyjściu z niego np. w dużym pokoju. Dowiedziono, iż dana chwila włączania światła pochłania tyle prądu, co jej świecenie przez blisko 6 minut.

Szykując dania z przykrywką wykorzystasz ok. 30% mniej gazu lub prądu. Warto wiedzieć, że im mniejszej objętości garnków użyjesz, tym więcej przyoszczędzisz gazu.

Jeżeli używasz piekarnika, to wyłącz go na kilka minut przed zakończeniem. Kiedy nie będziesz go otwierać, to temperatura utrzyma się, a posiłek uda się prawidłowo. Nie pozostawiaj elektroniki w tzw. stanie stand-by. Wyłączaj odłączaj sprzęty , jeżeli skończysz ich użytkowanie. Bez dwóch zdań wyłączaj z gniazdka ładowarkę od komórki, jeżeli jej nie używasz. To jedynie nieliczne ze sposobów, na oszczędzanie na płatnościach domowych.

Skorzystaj jeszcze z jeszcze innych rad, jakie ułatwią zarządzanie rachunkami, a jakie bez trudu znajdziesz na Internecie czy w pismach dla gospodyń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *