Pojemniki na odpady

Filed in Dom by on 2 stycznia 2013 0 Comments

Segregacja śmieci

Już kilka lat temu, kiedy chodziłam do szkoły podstawowej mówili jak ważna jest ochrona środowiska. Ponieważ byliśmy dziećmi dbania o planetę uczyli nas zaczynając od segregacji śmieci. W dzisiejszym świecie powinno to być priorytetem każdej rodziny, świat tonie w śmieciach, a my pojedynczy ludzie możemy się przyczynić do jej ratowania w tak prosty sposób jak segregacja śmieci. Niestety edukacja w naszych placówkach szkolnych nie jest na tyle przekonująca, aby ludzie wykorzystywali zdobytą wiedzę w życiu dorosłym. Standardowa polska rodzina wytwarza ok 35l śmieci na jedną osobę i pakuję wszystko do jednego worka, jednak wcale nie wiele więcej pracy wymagałoby od nich segregowanie śmieci. Osobno papier, osobno odpady naturalne i osobno inne śmieci. To tylko trzy pojemniki na odpady w każdym domu, a jak wiele mogłoby to zmienić? Tłumaczymy sobie, że to nic nie zmieni bo zmiany powinny najpierw nastąpić globalnie, ale nie będzie to możliwe jeśli my jednostkowo o to nie zadbamy.

Pojemniki na odpady

Pojemniki na odpady

Pojemniki na odpady

W każdym domu powinny stanąć, co najmniej trzy pojemniki na odpady. Najlepiej 3 pojemniki 60L sprawdź, dzięki czemu nie będziemy musieli zbyt często ich opróżniać, oraz nie będzie się na tyle zbierało, żeby było czuć smród. Segregacja nie jest taka trudna ok tygodnia zajęłoby nam przyzwyczajanie się do tego, że jest więcej niż jeden kosz na śmieci. Po tygodniu niemalże odruchowo będziemy wrzucać śmieci do odpowiedniego pojemnika, a po miesiącu nie będziemy musieli się nawet zastanawiać, do jakiej grupy zaliczyć dany śmieć. Trzy kosze na śmieci nie muszą również oznaczać wizualnego bałaganu w domu. W dzisiejszych czasach producenci zadbali o wygląd śmietników. Są one ładne i wcale nie oszpecają naszych pomieszczeń, wręcz przeciwnie, jeśli dobrze wybierzemy mogą być ozdobą naszego domu.

Gdzie kupić pojemniki?

Pozostaje jeszcze dobrze przygotować się do takiej segregacji. Tak jak pisałam wystarczą trzy małe pojemniki do środka oraz trzy duże pojemniki na zewnątrz. NA początek pojemniki powinny być podpisane abyśmy nie mylili się gdzie wrzucić śmieci. Następnie powinniśmy zrobić rozeznanie po rynku, sprawdzić, jakie pojemniki na odpady są w sprzedaży i zdecydować, które nam najbardziej odpowiadają. Wybór jest bardzo duży, dlatego nie jest to takie proste, pojemniki mają różne rozmiary, funkcje i kolory na pewno znajdziemy coś co będzie dla nas najlepsze. Na koniec pozostaje nam tylko kupić odpowiednie pojemniki. Gdzie najlepiej wydać nasze cenne pieniądze? Najlepiej zakupić je w sklepie internetowym, dzięki takim sklepom możemy zaoszczędzić spore pieniądze.

Dbajmy o nasze najbliższe otoczenie, oraz o całą ziemię to nie jest takie skomplikowane, jakim się wydaje.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *