Jakie meble ogrodowe są najmodniejsze w tym sezonie : Cogito – Blog informacyjny

Rodzaje mebli ogrodowych

Filed in Dom by on 10 października 2014 0 Comments

Wyposażenie ogrodu teoretycznie jest bardzo łatwe – do momentu, gdy musimy wybrać, jakie konkretnie meble będą nam nie tylko potrzebne, ale również przydatne w ogrodzie. Dziś w sklepach przeżywamy wręcz zatrzęsienie mebli ogrodowych, co jednak nie znaczy, że wszystkie one są odpowiednie do naszych potrzeb. Warto poznać podstawowe rodzaje mebli do ogrodu, aby mieć pewność, że nasz wybór zostanie podyktowany względami estetycznymi oraz praktycznymi.

Przede wszystkim meble ogrodowe to meble, które narażone są zwykle na działanie rozmaitych warunków atmosferycznych. Na różny materiał wykonania mebli powinniśmy się zdecydować zależnie od tego, czy będziemy mieli gdzie je schować np. na czas zimy albo podczas ulewy. Dodatkowo, warto kierować się również wykończeniem otoczenia – nie wszystkie meble pasują do każdego ogrodu. Co więcej, istotna jest również ich trwałość oraz wytrzymałość podczas użytkowania, a także zapotrzebowanie na stosowanie dodatkowych komponentów mebli.

Najbardziej popularne są oczywiście meble ogrodowe plastikowe. Są one chyba najłatwiej dostępym rodzajem mebli, a zarazem najtańszym. Niestety, wraz z ceną idzie w parze również jakość – meble z plastiku są uznawane za mało trwałe oraz raczej podatne na rozmaite uszkodzenia. Mogą łamać się pod wpływem obciążenia, a także pękać na dużym mrozie. Co więcej, na ich powierzchni często pojawiają się rysy związane z uszkodzeniami fizycznymi, a w nich lubią zagnieżdżać się rozmaite drobnoustroje.

Bardzo popularne są obecnie meble ogrodowe wykonane z rattanu i wikliny. Z ich urodą wiąże się jednak konieczność odpowiedniej konserwacji, aby meble mogły długo nam służyć. Oba te materiały nie należą do najtrwalszych, dlatego należy odpowiednio się z nimi obchodzić – chronić przed przemoczeniem, mrozem, a także palącym słońcem. Dobrze, gdy meble takie zabezpieczone są odpowiednim lakierem.

Do najtrwalszych należą meble metalowe. Ten rodzaj materiału nie jest podatny na zniszczenie, wytrzymuje najróżniejsze warunki atmosferyczne, a także jest bardzo wytrzymały. Zapobiega osadzaniu się drobnoustrojów groźnych dla ludzkiego organizmu. Większość mebli ogrodowych z metalu jest łączona z innymi materiałami, np. szkłem, zwłaszcza w zakresie stolików. Dobrze jest jednak mieć świadomość, że meble metalowe są ciężkie oraz dość zimne, trzeba mieć więc do nich odpowiednie poduszki i oparcia, inaczej relaks w takim metalowym krześle nie będzie należał do najprzyjemniejszych rzeczy. Meble z metalu łatwo się też czyści, a dzięki odpowiedniemu przygotowaniu nie rdzewieją one.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *