czapki na zamówienie
Czapki na zamówienie dla firm i nie tylko. Wszystko znajdziecie na tej stronie.
efanshop.com

Jak stworzyć dekoracje na ścianach?

Filed in Dom by on 16 czerwca 2017 0 Comments

Dla wielu osób standardowe, ustawiane na półkach czy szafkach dekoracje to zdecydowanie zbyt mało, aby stworzyć wnętrze nastrojowe i ciekawe. Na szczęście istnieją dziś rozmaite alternatywy, na przykład w formie szablonów malarskich przypominających ornamenty roślinne – jedne ze zdecydowanie najbardziej uniwersalnych wzorów pasujących do właściwe każdego wnętrza.

Tworzenie dekoracji na ścianach niekoniecznie musi wymagać zatrudnienia specjalisty o plastycznym zacięciu. Gotowe szablony malarskie doskonale sprawdzają się nawet w przypadku, gdy nie mamy zbyt wielkiego talentu do tworzenia tego rodzaju ozdób. Jeśli nie jesteśmy przekonani, jaki wzór wybrać, z wielu względów ornamenty roślinne mogą być wyborem najbardziej trafionym i… najbezpieczniejszym.

ornamenty roślinneJakie dekoracje wybierać?

Przede wszystkim dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki charakter dekoracji najbardziej nas interesuje. Na dobrą sprawę ornamenty roślinne mogą być bardzo zróżnicowane w odbiorze i wyglądzie, zwłaszcza w przypadku, gdy wybierzemy różne techniki ich nanoszenia na ścianę. Obecnie najbardziej popularne są dwie opcje. Jedna z nich to naklejki o kształtach roślinnych, które mogą być wykonane z materiału typu welur albo folii; istnieją również naklejki trójwymiarowe. Druga opcja to kupno szablonu oraz wymalowanie ornamentów w dowolnym kolorze; ten wybór pozwoli nam dowolnie dopasować kolor wykończenia, co nada wnętrzu indywidualnego charakteru. Jest to jednak metoda wymagająca większej ilości pracy i dodatkowego zakupu farby. Ostatecznie możemy zdecydować się na fototapety – tutaj jednak zwykle mamy do czynienia ze zdjęciami, zwłaszcza w formie makro, a te już nie zawsze spełniają nasze oczekiwania.

Pamiętaj o kolorystyce

Na dobrą sprawę, warto mieć na uwadze, że ornamenty roślinne nie zawsze muszą być, jak podpowiada logika, zielone. Bez problemu znajdziemy choćby rozmaite naklejki, które mają zupełnie inne barwy i doskonale sprawdzają się przy wnętrzu monochromatycznym. Przykładowo, minimalistyczne pomieszczenie z niewielką ilością mebli możemy uzupełnić np. ornamentem w kolorze szarości, dla stworzenia pełnego obrazu, albo kolorowym, dla przygotowania ciekawej formy kontrastu. Oczywiście warto pamiętać, że w wielu przypadkach ornamenty roślinne to jedynie dodatek do wykończenia wnętrz, dlatego dobrze jest je dobierać np. w odcieniu zbliżonym do tego, który widnieje na tapicerkach mebli albo tak, aby były kilka tonów jaśniejsze (na małej ścianie) czy ciemniejsze (na dużej przestrzeni) od kolorystyki farby.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *