Tanie malowanie

Filed in Dom by on 23 października 2012 1 Comment

Malowanie ścian obecnie jest bardziej ekonomiczne niżeli zakup i kładzenia tapety.

Nie mówiąc już o kafelkach na ścianach czy innych droższych dekoracjach. Wielu z nas nie czuje się na siłach by samodzielnie pomalować pokój, dlatego wynajmuje fachowców. Ceny za pomalowanie ścian czy też sufitów są różne. Zależą od firmy, regionu i oczywiście powierzchni do malowania.Z reguły fachowcy malarze podają koszt za 1 metr kwadratowy lub cenę za cały pokój.

Ceny za metr wynoszą od 5 – 8 zł, czyli np. za pokój o powierzchni 15 metrów kwadratowych zapłacisz ponad 200-300 zł – w tym malowanie sufitu.

Taka cena obejmuje dwukrotne malowanie – bez skrobania starych powłok i oczyszczenia ścian.

Warto mieć wiedzę, iż malarze nie odliczają od powierzchni malowanej, drzwi oraz okien, przez co powierzchnia do malowania jest zawyżona.

Jeśli zrezygnujesz z pomocy malarza możesz sporo zaoszczędzić, a przecież odświeżenie ścian nie jest trudne. Średni koszt farby do takiego pokoju to 30–50 zł. Do tego biała farba na sufit. Te w zależności od jakości i marki mają ceny od 20-50 zł.

Szacuj ile  tak naprawdę litrów farby potrzebujesz do pomalowania pokoju. Oblicz powierzchnię ścian i sufitu. Wynik podziel przez wydajność farby podaną na etykietce farby oraz pomnóż przez dwukrotne malowanie.

Jeśli chcesz przemalować ciemniejszą ścianę na jaśniejszy kolor, użyj najpierw taniej farby emulsyjnej  około 4 zł za litr, a dopiero potem nałóż wybraną emulsję akrylową. Ta jest zmywalna i bardzo ładnie kryje. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy farby, gdyż może odpryskiwać. Rozcieraj starannie farbę na ścianie, kładąc ją równomiernie.

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Malowanie Warszawa napisał(a):

    Jako malarz, muszę przyznać że ceny jakie podałaś za m2 malowania są dosyć zaniżone, wątpię by jakakolwiek szanująca się firma wykonała by malowanie w umeblowanym mieszkaniu za 5 zł czy nawet za 8 :]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *