Wanny wolnostojące a sprawa polska.

Filed in Dom by on 21 listopada 2012 0 Comments

Temat jakże wzniosły, a zarazem przyziemny i dotyczący większości z nas, no… przynajmniej dość sporej części osób posiadających w swoich domach lub mieszkaniach łazienki, a nich? Wanny! i to nie wanny asymetryczne czy przyścienne. Dzisiaj będzie mowa o wannach WOLNOSTOJĄCYCH.

Może jeszcze na wstępie wyjaśnię dlaczego akurat sprawa polska. Otóż nie ma w tym szczerze mówiąc większej dozy patriotyzmu czy  tła politycznego (no bo jak.. 😉 ) Chodzi tylko i wyłącznie o określenie obszaru terytorialnego o jakim będę pisać.

Od kilku lat możemy zaobserwować dość szybko rosnący trend mody wśród dekoratorów/architektów czy jak ich jeszcze nazwiemy. Trend w którym głównym motywem są wanny wolnostojące – zarówno te z hydromasażem jak i bez niego.  Coś co kiedyś kojarzyło nam się z niedostatkiem i ubóstwem teraz wchodzi dumnie na salony i to nie bez powodu.

Wanny wolnostojące, które są obecnie produkowane przez firmy takie jak Excellence,  Blubleu,  Marmorin, Melfen czy wiele innych wychodzą spod ręki najlepszych projektantów branży wnętrzarskiej. Dlaczego? Otóż dlatego, że są już nie tylko elementem użytecznym w naszych domach, ale przede wszystkim elementem wystroju. Tworzywa wykorzystywane do produkcji wanien są bardzo wysokiej jakości, dajmy na przykład włoska firmę Blubleu, która do produkcji swoich wanien wykorzystuje takie materiały jak skóra naturalna czy wysokiej jakości drewno egzotyczne. Efekt ich prac jest naprawdę oszałamiający. Wchodząc do niektórych łazienek sami nie jesteśmy w stanie uwierzyć w przemianę dawnych „łazienek” w pokoje kąpielowe. Większość z opisanych wanien możemy zobaczyć tutaj.

Kolejnym górnolotnym materiałem wykorzystywanym przez firmę Marmonite są kruszone marmury i żywica poliestrowa. Dlaczego akurat takie połączenie? Bo dzięki niemu mamy wanny, które wyglądem w 100% przypominają te masywne i ciężkie wanny, które wytrzymywały dziesiątki lat w pierwotnym wyglądzie, ale jednocześnie poprawiając ich wytrzymałość na uderzenia czy obicia i obniżając diametralnie ich wagę.

Baterie łazienkowe, które do tych wanien są oferowane to kolejny etap w tworzeniu „arcydzieła łazienkowego”. To już nie są zwykłe elementy wykonane ze stali nierdzewnej pokryte chromowaną warstwą. Niektóre z tych baterii można by zamiast przy wannie postawić w galerii i równie dobrze by tam pasowały.

Mam nadzieję, że po tym krótkim ale za to bardzo treściwym materiale rozwiałem wątpliwości wielu osób odnośnie wystroju łazienek. Jeśli nadal nie nabraliście pewności, zapraszam do obejrzenia galerii stworzonych przez projektantów, tam na pewno znajdziecie inspirację!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *