Czy warto wyposażyć łazienkę w sprzęt jednego producenta?

Filed in Dom by on 13 czerwca 2017 0 Comments

Urządzenie funkcjonalnej łazienki nie jest sprawą prostą i tanią. Zakup dobrych jakościowo przedmiotów to spory wydatek, dochodzą także koszty prac wykończeniowych i montażowych, a coraz częściej także koszt wykonania projektu przez odpowiednio wykwalifikowanego architekta. Jeśli stać nas na stworzenie łazienki według gotowego projektu, warto zastanowić się nad możliwością zakupu podstawowego wyposażenia łazienkowego od jednego producenta tj. firma Flaminia. W ten sposób stworzymy łazienkę o bardziej spójnym charakterze i jednocześnie będziemy mogli obniżyć koszty jej wyposażenia – zakup większej ilości wyposażenia od jednego producenta to nierzadko możliwość skorzystania z atrakcyjnych upustów i rabatów. Pozostaje tylko znaleźć firmę, która produkuje wszystkie podstawowe elementy wyposażenia klasycznej łazienki.

FlaminiaArmatura i baterie od jednego producenta

Na początek warto skupić się na takich elementach łazienkowego wyposażenia, które instalujemy w bezpośrednim związku ze sobą. Doskonałym przykładem takich przedmiotów może być łazienkowa armatura i baterie łazienkowe. W ofercie wspomnianej już wcześniej firmy Flaminia znajdziemy zarówno jedne, jak i drugie produkty. Są one ze sobą doskonale spasowane, dzięki czemu idealnie się wzajemnie uzupełniają. Wybierając zestaw składający się z umywalki i baterii umywalkowej, mamy pewność, że ta druga będzie dostosowana do wielkości umywalki, jej głębokości i szerokości, a także do jej kształtu. Jeśli zdecydujemy się na zakup umywalki owalnej, zapewne dedykowana dla niej bateria również będzie miała bardziej owalne, opływowe kształty. Gdy zainteresuje nas kanciasta, prostokątna umywalka, to wchodząca w skład zestawu bateria również będzie miała taki kształt i charakter.

Zestawy odpływowe, szafki i stoliki pod umywalkę

Kolejnym elementem wyposażenia łazienki, który powinien być dobrze ze sobą spasowany, są zestawy odpływowe i szafki pod umywalkę. Oczywiście same szafki powinny być także spasowane z umywalką, a stoliki z bateriami łazienkowymi, jeśli te przystosowane są do montażu nablatowego. W przypadku oferty wymienionej wcześniej firmy Flaminia trafimy na wszystkie kategorie tego typu sprzętów. Dzięki temu stworzenie spójnego i dopasowanego względem siebie wyposażenia łazienki nie powinno sprawić nam większego kłopotu. Oczywiście producenci wyposażenia łazienkowego mają w swej ofercie także wiele innych drobnych akcesoriów łazienkowych, w które możemy się dodatkowo zaopatrzyć, tak by pozostać przy określonym designie wyposażenia naszej łazienki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *