Wnętrze z meblami kuchennymi na wymiar

Filed in Dom by on 9 maja 2018 0 Comments

Trendy w urządzaniu nowoczesnych wnętrz są inne w każdym dziesięcioleciu. Obecnie żyjemy szybko, nie mając za wiele chwil na wspólne spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Dlatego dzisiejsze mieszkania w większości nie posiadają wydzielonej, osobnej kuchni, a to głównie po to by ułatwić komunikację i pozwolić by czas przeznaczony na przygotowywanie posiłku czy też sprzątanie po nim spędzić w gronie rodziny, a nie samotnie w osobnym pomieszczeniu.

Wspólna przestrzeń kuchni i salonu

Przestrzeń z meble kuchenne na zmówienie Toruń we współczesnym mieszkaniu umieszczana jest przeważnie jako aneks w pokoju dziennym, z założeniem, iż jest on dodatkiem do salonu. Urządzenie wnętrza pokoju wraz z kuchnią z meblami kuchennymi na wymiar to nie lada wyzwanie. Głównie chodzi o właściwy podział przestrzeni – trzeba zdecydować która z funkcji pomieszczenia jest najistotniejsza i dokonać odpowiedniego rozkładu. Główne funkcje to kuchnia, jadalnia i pokój wypoczynkowy. Najmniej miejsca z reguły otrzymuje stół – w niedużych pomieszczeniach jest to mebel kompaktowy – rozkładany, by w razie potrzeby powiększyć go i uzyskać dodatkowe miejsce dla biesiadników.

Strefa gotowania z meblami kuchennymi na wymiar oraz strefa wypoczynku to zazwyczaj podział 1 do 2. W części wypoczynkowej pojawia się kanapa oraz sprzęt rtv, przestrzeń jest większa i przestronna dzięki minimalistycznemu zagospodarowaniu. Kuchnia stoi w opozycji do obszernego salonu – meble kuchenne na wymiar muszą pomieścić wiele akcesoriów kuchennych oraz przede wszystkim sprzęt agd. Toteż w nowoczesnej kuchni mebli kuchennych na wymiar jest dużo. Aneks odbiera nam ścianę do zagospodarowania zabudową meblową, bo w kuchni zamkniętej ścian do obstawienia było więcej niż jedna, przez co rozmieszczenie mebli było zgoła odmienne.

Dzisiaj zabudowa meblowa pod sufit to nie jest tylko kwestia mody i widzimisię inwestora, to jest wręcz must have. Szafki mebli kuchennych na wymiar powieszone w dwóch rzędach pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni – te pod sufitem stanowią zamknięta przestrzeń do przechowania akcesoriów używanych okresowo, jak np. drylownica czy suszarka do grzybów.

Kwestią bardzo indywidualną jest urządzenie pomieszczenia pod kątem kolorystycznym. Reguła, która pojawiła się i utrzymuje swoje zasady to „ukrycie” zabudowy z meblami kuchennymi na wymiar za fasadą jasnych frontów w lakierowanym na wysoki połysk wykończeniu. Plusy są niezaprzeczalne – jasna barwa frontów sprawia, że meble kuchenne na wymiar nie przytłaczają wnętrza, połysk natomiast nadaje głębię, przez co mamy efekt optycznego powiększenia pomieszczenia.

Aby w salonie i przestrzeni z meblami kuchennymi na wymiar zachować ład i porządek należy dobrze zaplanować funkcjonalność i wyposażenie szafek kuchennych. Odpowiednia organizacja szuflad i wyposażenie szafek w kosze i ruchome półki pozwoli z łatwością odkładać akcesoria na ustalone miejsce, przez co zachowamy porządek. Pogodzenie kilku funkcji w jednym pomieszczeniu bywa kłopotliwe i można stracić zapał do odpowiedniego wykończenia – warto wówczas skorzystać z porad projektanta wnętrz – pozwoli to na uniknięcie błędów aranżacyjnych i przede wszystkim funkcjonalnych, a nasz salon z aneksem będzie służył i cieszył długie lata.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *