Wykończenie ściany nad blatem w połączeniu z meblami kuchennymi na wymiar

Filed in Dom by on 30 marca 2018 0 Comments

Planując wnętrze naszej wymarzonej kuchni z meblami kuchennymi na wymiar zastanawiamy się w jaki sposób możemy wykończyć ściany nad blatem kuchennym. Chcąc zyskać możliwość zmiany wykończenia, tak by wnętrze zyskiwało nowy charakter lub wręcz odwrotnie stworzyć stałą interesującą ozdobę, która podkreśli zabudowę meble kuchenne na wymiar Toruń mamy do dyspozycji kilka rozwiązań wykończenia ściany do rozważenia.

Czym wykończyć ścianę nad blatem

Płytki ceramiczne

Najbardziej popularnym i znanym rozwiązaniem są płytki ceramiczne. Jest to element mocowany na stałe i trudno go wymienić dlatego jest to rozwiązanie na lata. Niewątpliwie mają cenne zalety – są wytrzymałe na wysokie temperatury oraz łatwo je doczyścić z kuchennych zabrudzeń. Właściwy dobór kolorystyki, wzorów i struktury nadaje kuchni odpowiedni styl i charakter. Płytki występują w różnych rozmiarach, można zrobić mozaikę, imitację cegły lub też znaleźć taki format by wypełnił całą przestrzeń między blatem a szafkami wiszącymi mebli kuchennych na wymiar.

Panel szklany

Kolejnym, dość popularnym obecnie rozwiązaniem jest panel szklany. Jego montaż jest bardzo łatwy, mocuje się go do ściany za pomocą specjalnych śrub lub przykleja. Panel szklany jest świetnym elementem dekoracyjnym, występując w wersji bezbarwnej, kolorowej, matowej lub też z nadrukiem dowolnej grafiki daje ogromne możliwości aranżacyjne. Zamontowanie szkła jest bezpiecznym wyjściem jeśli lubimy wprowadzać w naszym wnętrzu zmiany, zawsze możemy je wymienić na nowe w innym kolorze lub z innym nadrukiem. Powiększa ono wnętrze dzięki temu że odbija światło, a więc nadaje się również do małych pomieszczeń, w których poprawi wrażenie przestronności w połączeniu z meblami kuchennymi na wymiar.

Panel płytowy

Następną propozycją jest panel płytowy o dekorze blatu lub z nadrukiem. Mocuje się go za pomocą kleju bezpośrednio na ścianie, więc łatwo go wymienić na nowy, gdy ten nam się znudzi lub ulegnie zniszczeniu. Laminat na pewno jest mniej trwały niż szkło czy kafle jednak z pewnością jest tańszym rozwiązaniem łatwym do zmiany. Planując zabudowę z mebli kuchennych na wymiar możemy wykorzystać kilka elementów w tym samym dekorze: blat i panel nad blatem roboczym oraz ścianki boczne mebli. Dzięki temu zbiegowi nadamy wnętrzu nowoczesny charakter i zyskamy harmonijne pomieszczenie.

Kamień naturalny

Najdroższym rozwiązaniem na panel naścienny jest kamień naturalny w postaci litej płyty granitowej lub płyty kompozytowej. Produkt ten jest wytrzymały na uderzenia, zarysowania, wysokie temperatury, zaplamienia. Trudny do zniszczenia, dlatego ze względu na swoją trwałość jest rozwiązaniem planowanym na długie lata. Kamień nadaje wnętrzu ekskluzywny charakter i dodaje elegancji meblom kuchennym na wymiar.

To z pewnością nie są wszystkie rozwiązania jakie można wykorzystać by osłonić ścianę między meblami kuchennymi na wymiar, jednak są to propozycje które najczęściej wykorzystuje się we wnętrzach. Przed wyborem należy się zastanowić czy lubimy wprowadzać zmiany czy może chcemy aby nasze meble kuchenne na wymiar zostały wykończone elementem, który będzie nam służył latami. Ogromny wybór kolorystyczny daje na pewno nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni z meblami kuchennymi na wymiar dzięki czemu wnętrze zyskuje jedyny w swoim rodzaju charakter.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *