Wyspa kuchenna – jakie urządzenia warto zamontować?

Filed in Dom by on 5 czerwca 2018 0 Comments

Wyspa kuchenna, to nie tylko ozdoba wnętrza, ale także bardzo pomocna część kuchni. Powszechnie utożsamiamy ją przede wszystkim z pierwszą funkcją. Jej główne zadanie polega na spięciu klamrą zabudowy kuchennej. Dodatkowo umiejętnie potrafi połączyć kuchnię z częścią dzienną.

Urządzenia do wyspy kuchennej

Dostrzegając walory wyspy w meble kuchenne Poznań coraz częściej decydujemy się na umieszczenie w jej obszarze sprzętów gospodarstwa domowego. Najczęściej wybieranymi elementami są płyty grzewcze. Projekt kuchni na zamówienie umożliwia idealne zaplanowanie miejsca montażu. Mając na względzie zróżnicowane szerokości płyt indukcyjnych lub gazowych, warto zostawić po bokach odpowiednią długość blatu. Dzięki temu zapewnimy sobie komfortowe miejsce pracy.

Kuchnia na wymiar, to również realizacje wysp, w których inwestorzy decydują się na umieszczenie zlewozmywaka. Jest to na pewno praktyczne rozwiązanie ułatwiające przygotowywanie posiłków. Trzecim z najczęściej montowanych sprzętów jest zmywarka. Ilość urządzeń wkomponowanych w projekt wyspy kuchennej w dużej mierze zależy od dostępnego metrażu.

W przypadku przestronnego domu warto rozważyć rozszerzenie wspomnianego zestawu. Salon niemieckich mebli kuchennych Poznań posiada w swej ofercie urządzenia w systemie domino. Dzięki nim, blat kuchenny może zostać wzbogacony o dodatkową płytę gazową lub indukcyjną. Zwolennicy zdrowego odżywiania zyskają szansę na wykorzystanie w swej kuchni na zamówienie płyty teppanyaki.

Aneks kuchenny z wyspą, to także rewelacyjne rozwiązanie, gdy chcemy umieścić w nim akcenty związane z naszymi zainteresowaniami. Miłośnicy wina lub innych napojów musujących będą zadowoleni z możliwości zamontowania w wyspie winiarki. To małe urządzenie zapewni idealną temperaturę serwowanych alkoholi.

W przypadku niewielkiego metrażu powinniśmy jednak zrezygnować z umieszczania wszystkich sprzętów gospodarstwa domowego w obrębie wyspy. Zdecydowanie ważniejsze jest w takim wypadku pozostawienie odpowiedniej przestrzeni na blat roboczy. Studio niemieckich mebli kuchennych Przeźmierowo, przygotowując projekt, uwzględni najkorzystniejszy wariant.

Jeżeli zdecydujemy się na montaż płyty grzewczej w wyspie niezbędny będzie także okap. Montaż okapu wyspowego cieszy się obecnie największą popularnością. Najnowsze modele umożliwiają jednak instalację pochłaniacza w obrębie blatu. Jest to idealna propozycja do wnętrz, w których panować ma prostota oraz minimalizm. Praktycznie niewidoczne urządzenie potrafi być dodatkowo niezwykle skuteczne. Wybór powyższego rozwiązania implikuje jednak konieczność pogłębienia wyspy. Meble kuchenne na wymiar muszą bowiem zapewnić odpowiednią ilość miejsca do zamontowania silnika oraz niezbędnych kanałów wywiewnych.

Jak widzimy, prace nad projektem kuchni na wymiar warto rozpocząć na wstępnym etapie planowania aranżacji. Unikniemy wówczas niechcianych pomyłek oraz stworzymy wnętrze zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *