Urządzamy pokój dziecka

Filed in Dzieci by on 22 października 2012 0 Comments

Aranżacja pokoiku dziecięcego nie jest łatwą sprawą.

Co zrobić, aby rozmieścić wszystkie sprzęty, tak aby mieszkało się w nim przytulnie oraz bezpiecznie, a zarazem praktycznie.

Maluszek zdecydowanie nie potrzebuje dużo sprzętów. Starczą te najważniejsze typu:

  • łóżeczko dla dziecka,
  • szafa,
  • stoliczek z krzesełkiem i
  •  półki.

Pozostałą przestrzeń przeznaczmy na obszar kreatywnej zabawy. W trosce o bezpieczeństwo twojego dziecka meble w tego rodzaju pokoju bezwzględnie muszą być dość stabilne, aby nie mogły przewrócić się, jak również zdecydowanie muszą być obite na ostrych krawędziach specjalnymi sylikonowymi nakładkami, jakie odpowiadają za bezpieczeństwo. Ochroni to dziecko przed nieprzyjemnymi skaleczeniami, czasem nawet bardziej poważnymi historiami.

Nim wybierzesz mebelki należy zobaczyć, czy są pokryte z zewnątrz właściwą farbą z atestem, nie zawierająca trujących składników. Dla korzystniejszej organizacji przestrzeni dziecięcej, dobrze jest zagospodarować kącik do zabawy, w jakim ustawi się stoliczek oraz siedzisko- tam dziecko będzie mogło przykładowo rysować i malować. Na segregację wszelkich przedmiotów, można znaleźć specjalne, wykonane z plastiku skrzynie, jakie kupisz w różnorodnych kolorach. W dodatku są odporne na zniszczenia.

Podłoga w pokoju dziecka najlepiej, ażeby była drewniana,

ponieważ na takiej podłodze gromadzi się mniejsza ilość niechcianego kurzu, który może uczulić dziecko. Jednak mały, miękki dywan bez przeszkód można umieścić  w kąciku zabawowym. To jedynie nieliczne z pomysłów, jakie powinniśmy zastosować w pokoiku dziecięcym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *