drzwi niewidoczne
ogłoszenia o tematyce drzwi ukryte cena na kupuj i sprzedawaj rzeczy używane nowe w twojej okolicy szybka łatwa lokalna

Jak oszczędzać w markecie?

Filed in Ekonomia by on 8 lutego 2013 0 Comments

W czasach kiedy słowo „kryzys” odmieniane jest przez wszystkie przypadki i słychać je niemal wszędzie coraz więcej Polsków robi zakupy z rozmysłem. Dziś mało kto wybiera się do delikatesów za rogiem, znacznie częściej natomiast po sprawunki jedzie się do dużych marketów, w których ceny są zauważalnie niższe.

Sposoby na oszczędzanie

Poza tym, że markety charakteryzują się znacznie niższymi cenami, bardzo często mają również o wiele większy wybór towarów na półkach. Pośród poszczególnych produktów firmowanych przez popularnych producentów znajduje się wiele takich, które markety sprzedają pod własną marką. Są one zazwyczaj o kilka a niekiedy nawet kilkanaście procent tańsze.  Poza tym większość sieci handlowych co pewien czas organizuje wyprzedaże, na których za ułamek ceny można nabyć wartościowe rzeczy. Nie można również zapominać o promocjach, o których zresztą przypominają wydawane cyklicznie gazetki promocyjne.

Promocje

Z promocyjnymi gazetkami większość mieszkańców miast i miasteczek już się dawno zapoznała. Coraz częściej stają się one wręcz znienawidzoną masą papieru, która jest na siłę wpychana do skrzynek pocztowych, jednakże niekiedy warto zajrzeć do środka i zobaczyć, co w najbliższym czasie oferuje pobliski market. Jeśli w najbliższej okolicy znajduje się kilka konkurencyjnych sieci, wtedy gazetki promocyjne mogą stać się przewodnikiem, który pozwoli kupić najpotrzebniejsze towary w bardzo korzystnych cenach.

Wyprzedaże

To kolejny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, z którego niewątpliwie należy korzystać. Warto jednak pamiętać, że o ile do niedawna wyprzedaże zdarzały się zaledwie kilka razy w roku, obecnie są prowadzone niemal nieustannie. Dlatego też coraz częściej poza napisem „Wyprzedaż” bardzo trudno znaleźć jakieś różnice choćby w cenie. Jednak mimo wszystko warto zobaczyć, co w wyprzedaży się znajduje, bo może akurat jakaś perełka wpadnie nam w oko.

Ostrożnie z oszczędzaniem

Zanim jednak zacznie się spacerować po marketach w poszukiwaniu promocji i wyprzedaży warto się do tego przygotować. Jest to szczególnie ważne jeśli chcemy kupić jakiś droższy produkt. W takim wypadku należy skorzystać w pierwszej kolejności z porównywarek cen w marketach, ponieważ dzięki temu można uniknąć promocyjnej ceny, która jest wyższa od zwyczajnej lub wyprzedaży (+) 10%. Należy także z rezerwą podchodzić do dużych upustów organizowanych z reguły w całej sieci sklepów danego dnia. Praktyka pokazuje, że takie ceny podnoszone specjalnie na tydzień przed taką akcją i tak naprawdę nic nie oszczędzamy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *