Oprocentowanie kont oszczędnościowych kluczowe przy wyborze oferty

Filed in Ekonomia by on 17 grudnia 2013 0 Comments

Konto oszczędnościowe, to produkt bankowy znajdujący się w ofercie praktycznie wszystkich banków. Oczywiście i w przypadku tych produktów, można zauważyć różnice pomiędzy ofertami. Wybierając konto oszczędnościowe dla siebie, trzeba więc analizować wiele ofert i wybierać te najlepsze.

Bezpieczne inwestowanie na koncie oszczędnościowym, może opłacać się bardziej lub mniej, warto więc wybrać takie, które zapewnia wysokie zyski. Aby tak było, bardzo istotne jest oprocentowanie konta. Im wyższe, tym oczywiście jest lepiej, nie można jednak zapominać, że to nie jest tak oczywiste, jak się może wydawać. Wybierając konto, trzeba więc zwrócić uwagę na jego oprocentowanie, ale również spojrzeć na szczegóły całej oferty. Upewnić się, czy oprocentowanie dotyczy całej sumy zgromadzonej na koncie, czy wyższe dotyczy tylko sumy stanowiącej różnicę pomiędzy naszym wkładem a kwotą określoną w umowie kwota. To częsty krok banków – jeśli na koncie posiadamy środki w wysokości 11 tysięcy złotych, to oprocentowanie wyższej wartości może dotyczyć na przykład tylko kwoty tysiąc złotych. Warto na to uważać i uważnie analizować umowy.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego należy więc traktować jako bardzo ważny, ale nie najważniejszy czynnik wyboru najlepszego. Warto na ofertę kont oszczędnościowych patrzeć całościowo – oceniać oprocentowanie, opłaty, warunki umowy i wszystko, co z kontem oszczędnościowym związane. Tylko wtedy można mieć pewność, że zdecydujemy się na konto zapewniające maksimum zysku i minimum wydatków, a więc zapewniające jak najwięcej korzyści.

Wybierając konto oszczędnościowe, nie można zapominać o jednym – analiza warunków jest ważna, jednak najważniejsze jest sprawdzenie warunków umowy i wszystkich dokumentów, które są z nią związane. Zapisy zawarte w umowie konta i wszystkich załącznikach mają moc prawną – nie mają mocy prawnej reklamy, rozmowy z konsultantem czy informacje z rankingów kont oszczędnościowych. To tylko informacje, jednak nic z nich nie wynika. Nie można więc się nimi do końca sugerować, a na pewno zawsze warto potwierdzać to, czy przekazane nam informacje znajdują się w umowie prowadzenia konta oszczędnościowego.

Podsumowując – oszczędzanie na kontach oszczędnościowych bardzo się opłaca, jednak i w tym przypadku można przypadkowo zdecydować się na konto niezbyt opłacalne. Wybieranie konta oszczędnościowego, jest więc bardzo istotne – warto to robić spokojnie i z rozmysłem i mieć pewność posiadania konta zapewniającego maksimum możliwości. To jest w naszym interesie, warto więc szukać i wybierać mądrze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *