Projektowanie eventu kwiatowego… menu kwiatowe….

Filed in Firma by on 31 stycznia 2013 0 Comments

event kwiatowy

Od pewnego czasu kwiaty zostają wypierane z wnętrz. Budżet firm na event stał się ograniczony. W ostatnich latach zauważyliśmy duży spadek zamówień na kompozycje kwiatowe, które stanowiły tło dla eventu. Mimo braku zaintetresowania typowymi kompozycjami kwiatowymi, firmy korzystają z tzw. eventów kwiatowych. Dlaczego?

TEGO JESZCZE NIE BYŁO….

Event firmowy, tematyczny to już standard. Eventy kwiatowe to projekt, gdzie kwiat nie stanowi tła, a wręcz przeciwnie. Event kwiatowy to oryginalny, niebanalny, innowacyjny, niekonwencjonalny event, w którym kwiaty występują w roli głównej. Event różany, goździkowy, tulipanowy to niezwykłe doznanie nie tylko dla oczu. To również zapach, który towarzyszy uczestnikom eventu. Oświetlenie, muzyka, catering do nieodzowne elementy imprezy, ale stanowiące jedynie tło. Należy wydobyć to co najpiękniejsze w kwiatach; zapach kwiatów, delikatność, piękno. Nieodzownym elementem eventów kwiatowych jest catering, gdzie proponuje się gościom oryginalne, nietypowe potrawy – menu kwiatowe. Dużą rolę odgrywa również muzyka, która musi idealnie współgrać z eventem kwiatowym. Dajmy na to, kiedy event „zasypany” jest kwiatami cebulowymi, roślinami wiosennymi muzyka musi przedstawiac powiew wiosny, delikatność, świeżość. W przypadku kwiatów egoztycznych należy również wprowadzić muzyke egzotyczną; bębenki, odgłosy dżungli. Warto również wprowadzić zapachy, najczęściej sztucznie generowane, one również podkreślą piękno kwiatów. Wszystkie te niezbędne elementy muszą stanowić wspólny mianownik i bezapelacyjnie stanowić jedność.
Należy dbać by KWIATY stały się głównym tematem eventu, np. dla rodziny Kwiatkowskich….

Na koniec artykułu musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, by stworzyć coś nietypowego:

– Zjednoczone siły architekta, florysty, dekoratora wnętrz, projektanta zieleni, ogrodnika oraz szefa kuchni zawsze eksplodują zaskakującymi pomysłami i gwarantują efekt zapierający dech w piersiach.

– Odważne projekty zapisują się na stałe jako niebanalne przeżycie i zawsze wywołują temat do dyskusji, przemyśleń.

– Ponad to, efekty prac mogą stać się długotrwałym elementem architektonicznym, który żyje własnym życiem i asymiluje się z otoczeniem znacznie je wzbogacając.

-Uczestnicy eventu pamiętają pozytywne, estetyczne i świeże doznanie wizualno – smakowe znacznie silniej niż standardowe rozwiązania.

Zespół DOFE

www.dofe.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *