kompresory gazu ziemnego
Kompresor do gazu ziemnego CNG MCH5. 2900 Psi lub.
asf.net.pl

Rozwój polskiego Internetu

Filed in Internet by on 25 października 2012 0 Comments

Dla użytkowników sieci ważne jest istnienie serwisów i portali.

W latach 1999-2001 powstały takie domeny jak Arena, Hoga, Interia, Portal, Poland itp. Znacznie w tym okresie czasu wzrosła liczba firm, które funkcjonowały w oparciu o narzędzia internetowe jak również polecały szeroki zakres usług internetowych. W 2002 roku, w sieci znajdowało się już ponad 500 tys. komputerów. Cały czas rozwija się zresztą Internet, by móc pokryć rosnące zapotrzebowanie na coraz większe przepustowości łącz. Monopolistą na rynku do niedawna była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Ogólnie obecnie funkcjonuje dwóch operatorów, które mają największa łącza szkieletowe, czyli Telekomunikacja i Telebank.

Poza tym istnieje ponad 300 dostawców Internetu, którzy są podpięci do tych dwóch sieci szkieletowych. Są to najwięksi, rodzimi providerzy, którzy posiadają własne łącza bezpośrednie do zagranicznych operatorów. Internet, jako ogólnoświatowa sieć komputerowa łączy w całość ogromne ilości mniejsze, lokalne sieci, Mają one dzisiaj różny charakter. Mogą być komercyjne, prywatne, miejskie, itp. Połączenia Internetowe pokrywają sieć te części globu, gdzie znajdują się ludzkie skupiska. Obecnie sieć ogólnodostępna znajduje się w ponad 150 krajach, wiele miast, firm a także mieszkań prywatnych. Przenoszenie informacji jest tutaj bardzo różnorodne. Od standardowych łącz telefonicznych, światłowodów po łącza radiowe i satelitarne. Przeznaczenie sieci komputerowych o zasięgu światowym jest udostępnianie ogromnych zasobów wiedzy, która jest zgromadzona na całym globie.

Dzięki rozwojowi różnych narzędzi, wiedza i informacje są dzisiaj na równi ważne jak możliwość komunikowania się pomiędzy ludźmi, którzy znajdują się w różnych miejscach na Ziemi. W chwili podłączenia do sieci uzyskuje się dostęp do wszystkich rozpowszechnionych w niej materiałów jak i możliwość komunikacji z wszystkimi znajdującymi się tam użytkownikami, czyli internautami.

Odległość nie gra tutaj żadnej roli, liczy się dostęp do łącza

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *