Szybkość przenoszenia informacji

Filed in Internet by on 25 października 2012 0 Comments

Możliwość dostępu do informacji, do wiedzy, do innych użytkowników przy pomocy Internetu jest nieograniczona. W jednej chwili można się przenieść ze stron polskich na japońskie, po chwili na amerykańskie czy hiszpańskie. List elektroniczny dociera w kilkanaście sekund do odbiorcy niezależnie od tego czy mieszka on 100 czy 5000 km od nadawcy.

Jeśli posiada łącze internetowe odbierze go po upływie tego bardzo krótkiego czasu.

Możliwe jest to dzięki temu, że jest bardzo szybka sieć połączeń, między danymi sieciami komputerowymi, tworzą one szkielet Internetu. Czym wobec tego jest współczesny Internet? Bazą danych, miejscem spotkań ludzi z różnych stron świata, narzędziem pracy, codzienną prasą, telekonferencją, zakupami i wiele, wiele innych opcji. Internet jest postrzegany, jako zjawisko globalne, gdzie zacierają się różnice pomiędzy społecznościami, ale także dochodzi do pewnych starć na tym tle. Komunikacja pomiędzy ludźmi przy pomocy sieci wykorzystywana jest do celów rozrywkowych, naukowych czy do pracy. Mówi się, że Internet to medium, dość niezwykłe, bo nie ma ono żadnych ram, które ograniczają pozostałe, czyli prasę, telewizję czy radio. Dodatkowo Sieć ma wręcz nieograniczoną pojemność, zasięg oraz co ważniejsze potencjał. Można powiedzieć, że jako Internet to medium, które łączy w sobie wszystkie pozostałe.

Uczestnictwo w wirtualnym świecie nie jest pozbawione niebezpieczeństw. Jak w każdej dziedzinie pojawiają się jednostki, które działają na szkodę innych. Pojawiają się wirusy, szkodliwe pliki, hakerzy oraz pułapki związane z uzależnieniem itp. Korzystanie z opcji, jakie daje sieć jest nieograniczone, każdy może spędzać tyle czasu ile chce, potrzebuje. Dla wielu bez dostępu do sieci nie ma rozrywki. Tam mają licznych znajomych, swój świat. Tylko tam mogą też być sobą. Jest to spora zagadka dla psychologów, przy współczesnym trybie życia, wirtualny świat jest ucieczka od rzeczywistego, czy lepszego? Nie wiadomo, to kwestia indywidualna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *