Gadżet nastolatków – rewolucyjne laptopy do gier

Filed in Komputery by on 24 października 2012 0 Comments

Firmy produkujące laptopy coraz bardziej wychodzą naprzeciw grupie klientów, która kupuje przenośne komputery do celów rozrywkowych. Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek laptopów, korzystając z których gracz może czuć się coraz bardziej komfortowo.

Czym zatem różnią się laptopy dla graczy od tradycyjnych komputerów przenośnych?

Podstawową różnicą jest klawiatura. Odseparowane strzałki pozwalają na lepszą kontrolę postaci w danej grze, bez względu czy jest to gra sportowa, RPG czy przygodowa. Dla graczy bardzo ważny jest design i tutaj także producenci wychodzą na wprost ich potrzebom. Podświetlane na różne kolory klawiatury, kosmiczne obudowy czy muszki przypominające postaci z gier – to tylko niektóre z propozycji dostępnych na rynku.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest wnętrze komputera. Podstawa to karta graficzna. Ważne, aby gracz nie musiał się martwić czy jakakolwiek gra będzie miała większe wymagania niż posiadana „grafika”. Nie da się stworzyć dobrego laptopa do gier bez bardzo wydajnej baterii. Każdy gracz wie jaką tragedią kończy się rozładowanie komputera, a przecież nie zawsze mamy dostęp do prądu. Poza tym zasilacz, który musi wytrzymać duże obciążenie i pociągnąć cały podłączony sprzęt. Dla wszystkich fanów gier ważne są głośniki i mikrofon.

Większość producentów dodaje je w zestawie, ale wbudowane tez powinny spełniać założone minimum. Ekran to kolejne wyzwanie dla producentów. 17 cali to minimum, które powinien posiadać każdy przyzwoity komputer dla gracza. Monitor15”z pewnością nie spełniałby oczekiwań graczy, którzy są wyjątkowo wymagającą grupą odbiorców. Niestety zabawki dla playerów nie są tanie. Żeby zaopatrzyć się w niezły sprzęt trzeba zacząć od 7000zł. Mankamentem z pewnością jest głośna praca, ale biorąc pod uwagę, że większość graczy siedzi z słuchawkami na uszach nie powinna być to wielka przeszkoda. Z pewnością bardziej ucierpią na tym domownicy. Poza tym laptopy dla graczy mają mocne wnętrze i świetny design i mimo wysokiej ceny są jej warte.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *