rachunek zysków i strat excel
rachunek zyskw i strat wariant kalkulacyjny zgodnie z za nr do ustawy o rachunkowoci pozycja wyszczeglnienie kwota rok
prawolingo.pl

Komputer w naszym domu

Filed in Komputery by on 24 października 2012 0 Comments

Świat rozwija się w bardzo szybkim tempie. Powstają coraz to nowsze technologie, urządzenia itd. Większość ludzi na świecie nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego oraz komputera. Jednak kiedyś tak nie było. Komputer w swoim domu miały pojedyncze osoby, tak samo telewizor czy telefon.

Wszystko zaczęło się od komputerów domowych czyli stacjonarnych.

Komputer domowy to tak zwany mikrokomputer. Przewidziany jest głównie do zastosowań domowych tj. Multimedia, gry komputerowe, rozrywka itd. komputery te posiadają uproszczoną konstrukcję, jednak bardzo dobre możliwości multimedialne. Mikroprocesor znajdujący się w komputerze jest oczywiście o wiele niższej klasy niż w komputerach, które teraz górują na rynku sprzedaży.

Komputery domowe posiadają bardzo ubogą pamięć, oczywiście te starszego typu. Nie posiadały one w większości pamięci dyskowej. Z biegiem czasu były one udoskonalane. Klawiatura w komputerach domowych starszego typu zintegrowana była w jednej obudowie z jednostką centralną. Istniała możliwość podłączenia komputera do zwykłego telewizora zamiast do monitora. Jeżeli chodzi o grafikę i dźwięk nie była taka zła, jak na czasy, w których używano ten rodzaj komputera. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od małej rzeczy. Następnie się ją udoskonala, rozbudowuje, dodaje nowe funkcje i zmienia wygląd. Tak również było w przypadku komputera.

W dzisiejszych czasach rzadko kto ma w domu komputer stacjonarny, a jeżeli ma to na pewno nie posiada on takiego wyglądu i funkcji jak pierwsze wchodzące na rynek komputery. Jednak jeżeli brać pod uwagę przeszłe czasu i tak był to rarytas. Kiedyś ludzie mało korzystali z komputera, służył on głównie do zabawy.

Teraz komputer stwarza o wiele większe możliwości.

Jeżeli posiada Internet to już w ogóle. Największą wadą komputerów domowych jest ich brak mobilności. Stawiając je w określonym miejscu stoją tak zazwyczaj do końca użytkowania. Niestety nie możemy ich zabierać do pracy itd., głównie ze względu na ich budowę (duże gabaryty).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *