Komputery przenośne – laptop

Filed in Komputery by on 24 października 2012 0 Comments

Komputery są bardzo ważnymi urządzeniami w dzisiejszych czasach.

Umożliwiają pracę wielu ludziom. Jest parę rodzajów komputerów. Głównie możemy je podzielić na komputery stacjonarne (domowe) oraz komputery przenośne. Do komputerów przenośnych zaliczamy laptopy. Jest to urządzenie, które możemy zabrać ze sobą wszędzie: do pracy, szkoły, na studia itd. Jest to bardzo duża zaleta. W każdym miejscu możemy załatwić ważne dla nas sprawy, a przez komputer można zrobić wiele rzeczy.

Dzięki laptopowi możemy porozmawiać ze znajomymi, zrobić przelewy w banku, oglądać filmy, grać w gry, pisać wszelkiego rodzaju pisma, tworzyć prezentacje, przeglądać strony internetowe nawet bez konieczności podłączania do zasilania. Dzięki specjalnie wbudowanej baterii laptop jest w stanie wytrzymać parę godzin bez ładowania, co daje nam możliwość korzystania z niego wszędzie.

Doskonale sprawdza się w podróży gdy nie mamy co robić, laptop posiada tyle możliwości i funkcji, że nie da nam się ani przez chwilę nudzić. Ten rodzaj komputera ma oczywiście określoną budowę. Mogą posiadać różną wielkość w zależności jak duży jest monitor. Są lekkie w porównaniu do innych komputerów. W wyglądzie przypominają teczkę, która otwiera się pionowo. Budowa laptopa nie jest wcale skomplikowana, ponieważ wszystko ogranicza się do układu scalonego. W skład układu scalonego wchodzą: klawiatura, monitor, jednostka centralna i touchpad. Touchpad jest częścią układy, która zastępuje standardową mysz. Jeżeli dla kogoś korzystanie z touchpada jest nie wygodne, możliwe jest oczywiście podłączenie do laptopa zwykłej myszki.

Jeżeli chodzi o budowę wewnętrzną niczym nie różnią się od zwykłych komputerów stacjonarnych z wyjątkiem tego, że posiadają wbudowaną baterię.

Komputery przenośne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które większość czasu spędzają poza miejscem zamieszkania. Nie są to urządzenia bardzo drogie, oczywiście zależy co w sobie mają. Na rynku jest wiele firm, które produkują laptopy, dlatego wybór jest bardzo duży.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *