Opony do aut terenowych

Filed in Motoryzacja by on 21 marca 2013 0 Comments

Sport terenowy nie tylko staje się popularniejszy z roku na rok, ale przede wszystkim zdobywa ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Warto jednak pamiętać, że na całym świecie nie ma uniwersalnego ogumienia terenowego, które nie tylko ułatwiłoby bez wątpienia wielu terenowym kierowcom jego wybór, ale również dzięki takiemu rozwiązaniu mogliby oni zaoszczędzić czas, jaki przeznaczyliby na poszukiwania właściwych opon. Wybierając się w błotnisty teren należy zwracać uwagę na indeks prędkości danego ogumienia. Warto mieć na uwadze, że zbyt wysoki indeks nie uratuje nas, gdy wpadniemy w błotną pułapkę. Natomiast opony terenowe nie nadają się do jazdy po tradycyjnym asfalcie, co należy mieć na uwadze. Wielu kierowców o tym zapomina, a potem dziwi się dlaczego terenówki nie wytrzymują próby czasu. Odpowiednio pielęgnowane ogumienie terenowe wedle wytycznych producenta nie tylko posłuży bardzo długo, ale również da maksymalne osiągi. Tak samo jak w przypadku tradycyjnego ogumienia wykorzystywanego w samochodach osobowych tak również i w przypadku terenówek warto systematycznie dokonywać pomiarów głębokości bieżnika i dbać o utrzymanie stosownego ciśnienia w oponach. Wielu kierowców terenowych pragnie aby ich ogumienie nie tylko cicho pracowało, ale również spełniało inne wymogi, na które składają się przede wszystkim: zadowalający indeks prędkości, modny design bieżnika, maksymalne osiągi, doskonała przyczepność, wysoki poziom odprowadzania wody, a także niezawodność podczas zawodów.

Ogumienie terenowe jest dość kosztowne, dlatego warto zwrócić uwagę na te czynniki, jeśli decydujemy się w nie zainwestować. Opony terenowe przede wszystkim są dość kosztowną inwestycją. Z tego względu warto zadbać o to, aby były odpowiednie do naszego pojazdu. Jeśli poświęcimy stosownie dużo czasu na poszukiwania właściwych kół do naszego samochodu terenowego możemy być pewni, że nie tylko zadbamy o wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy, ale również unikniemy wielu konsekwencji, jakie wiążą się z niewłaściwym wyborem ogumienia do tego typu pojazdów.

Ogumienie terenowe przede wszystkim jest przepełnione różnymi rodzajami takimi jak między innymi: All Terrain, Mud Terrain. Ogumienie terenowe All Terrain jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych, cechuje się inną budową bieżnika, aczkolwiek charakteryzuje się większą uniwersalnością niż opony terenowe typu Mud Terrain. Te z kolei posiadają nieco grubszy bieżnik, przez co są bezpieczniejsze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *