Pranie tapicerki samochodowej od podstaw

Filed in Motoryzacja by on 20 stycznia 2013 1 Comment

Jak każdą czynność czy jest to montaż drzwi składanych czy czyszczenie turbiny samochodowej wszystko oczywiście można zrobić samemu tyczy się to również prania tapicerki samochodowej, Sklepów z akcesoriami do auto detalingu jest dużo i naprawdę kupić można bardzo dużo skutecznych środków. Jednakże, jak wszystko wymaga pewnej wiedzy jak to zrobić dobrze i szybko. Jeżeli komuś zależy na czasie lepiej nie robić czegoś takiego samemu. Łatwo można uszkodzić sobie tapicerkę szczególnie tą skórzaną – o niej więcej na kenajs.pl Elementy powinny być czyszczone z użyciem odpowiednich technologii, czyli urządzeń i środków, dlatego ceniąc swój czas zleć to dobrej firmie.

Pranie tapicerki samochodowej

pranie tapicerki samochodowejJeżeli jednak zdecydujesz się sam na pranie tapicerki samochodowej, pamiętaj by plamy i wszelkiego rodzaju silnie zabrudzone elementy ekstra poddać dodatkowemu odplamianiu. Rozgraniczmy na początek rodzaje tapicerki może nią być zwykła materiałowa bądź ze skóry (skórzana). Pranie tapicerki samochodowej obejmuje wstępne odkurzanie podłogi, dywaników, siedzeń oraz drzwi – generalnie całego wnętrza samochodu. Najlepiej wszystkie te elementy odkurzyć za pomocą odkurzacza parowego. Para z odpowiednim dodatkiem (detergentu) rozpylana jest na całej tapicerce, zmiękczając zabrudzenia. Dla osób, które trapi alergia wykonuje się czyszczenie bez używania detergentu, wówczas stosujemy wyłącznie parę. Pranie tapicerki materiałowej zacznij od naniesienia preparatu w ramach testu na niewidocznym elemencie tapicerki to pozwoli Ci uniknąć rozczarowania, jeśli środek okaże się szkodliwy lub jeśli uszkodzi Twoją tapicerkę. Odplamianie Twojej tapicerki samochodowej może zabrać więcej czasu w przypadku dużej ilości zabrudzeń trudnych do usunięcia. W przypadku tapicerki skórzanej dla przykładu eco-skóry bądź alcantary stosujemy podobne metody, z tym, że zmienia się środek chemiczny używany do samego prania jak i konserwacji – w zależności od rodzaju skóry.

Firma sprzątająca

O pamiętać również o dokładnym czyszczeniu tapicerki, zwłaszcza od spodu, w szwach tudzież zagłębieniach foteli. Efektem będzie idealny czysty i odświeżony kolor tapicerki skórzanej. Jak już wcześniej wspomnieliśmy prace kończy czynność zabezpieczająca odpowiednim preparatem. Pozwoli to wydłużyć jej żywotność, zachować na długo kondycję oraz zachować miękkość skóry. Dobrze nawilżona tapicerka skórzana jest mniej podatna na ewentualne pęknięcia czy przetarcia. Reasumując, jeżeli tylko nie ma na waszych tapicerkach konkretnych uszkodzeń i przetarć, to z pewnością będzie wyglądała jak w chwili wyjazdu z salonu.

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Adam napisał(a):

    Świetny artykuł!!! dużo mi pomógł w przygotowaniach do prania tapicerki!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *