Czas na chwyty gitarowe… sprawdzone rady!

Filed in Rozrywka by on 12 listopada 2012 0 Comments

Chwyty gitarowe to bardzo rozległe zagadnienie. Mnóstwo ludzi ma problemy z łapaniem ich i zwięzłym, choć precyzyjnym zmienianiem. Mamy na to proste ćwiczenia, tak więc czytaj dalej…

Ustalmy że właśnie studiujesz akordy gitarowe dla początkujących lub te bardziej zaawansowane – w jaki sposób musisz je ćwiczyć, by szybko zobaczyć efekty? Potrzebujesz uświadomić sobie, iż na prawidłową grę akordami składają się dwa elementy: czystość i szybkość. Każdy z nich domaga się osobnego ćwiczenia

To jest jeden z większych przyczyn, dlaczego chwyty gitarowe dla większość początkujących gitarzystów wiążą się z zmęczonymi palcami i ciągłym wysiłkiem – nie są w posiadaniu sprawnego zestawu ćwiczeń.

Jak wyćwiczysz podstawowe akordy gitarowe to będziesz mógł zagrać praktycznie każdy radiowy przebój.

Polecam kolejność uczenia się:

1. na początku akordy typu D, A, E, d, a, e
2. następnie G, C
3. potem F i B (z poprzeczką)

Oczywiście nie wyczerpuje to zasób chwytów, ale pokazuje, abyś np. Nie zaczynaj od akordu F, bo będzie dla Ciebie za trudny. Zła kolejność nauki to również jedna z przyczyn dlaczego tyle osób ma z tym kłopoty.

Ostatnim elementem o którym napiszę jest praktyczne stosowanie poznawanych chwytów. Ucz się prostych piosenek, które wykorzystują poznawane właśnie przez Ciebie chwyty.

Dzięki temu będziesz widział postępy i to zachęci Cię do dalszej nauki i w rezultacie coraz większych efektów.

Pamiętaj – gitarowe chwyty wcale nie muszą być trudne i tym samym zajmować wiele czasu, wystarczy, że będziesz wiedział jak ćwiczyć.

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pokazał Ci właściwy sposób i dzięki temu będziesz w najbliższym czasie widział szybką poprawę Twojej gry oraz tego jak zmieniasz między sobą chwyty.

Pamiętaj, aby przede wszystkim czerpać radość z grania

…i nigdy nie dać się wciągnąć w „ćwiczenie dla ćwiczenia” bo to nie ma sensu.

Dlatego pójdź teraz do pokoju, weź gitarę, zamknij drzwi i ćwicz! Ćwiczenie czyni mistrza… Pamiętaj również o podanych przeze mnie zasadach, ale one same w sobie nic nie zmienią, jeśli nie wprowadzisz ich w czyn.

Jeśli nie wiesz które chwyty powinieneś ćwiczyć to poszukaj jakiś darmowych tabeli akordów w sieci, wybierz kilka i zacznij grać.

Potem znajdź łatwe kawałki, które opierają się na tych chwytach i ćwicz ile wlezie!

Polecam kawałki sprzed 20 lat znanych polskich zespołów jak np. Perfect, Lady Punk, T.Love itp. Ich utwory są zazwyczaj stosunkowo łatwe i świetnie nadają się na ćwiczenie.

Kiedy już sprawnie będziesz się poruszał, zacznij grać przed innymi – to zupełnie inna forma grania niż ta dla samego siebie. Weź gitarę na ognisko z przyjaciółmi. Chodzi o to, aby zagrać przed kimś.

Po takim ćwiczeniu, powinieneś znacząco polepszyć swoją grę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *