Planeta Wenus w astrologii i ezoteryce

Filed in Rozrywka by on 5 grudnia 2012 0 Comments

Wenus jest głównym bóstwem nasienia, zmysłowej strony ludzkiej natury. Wenus sprawuje władzę nad wyrafinowanymi przedmiotami, związkami miłosnymi, pięknem, namiętnością, przyjemnością, oraz nad sztukami pięknymi, jak muzyka, poezja i taniec. Opiekuje się także oczami, gardłem, brodą, nerkami i układem rozrodczym.

Ludzie pod wpływem Wenus

Wenus jest aktywna i obdarza swoich podopiecznych aktywną, artystyczną, zmysłową i namiętną naturą. Czyni ich pięknymi i obdarza proporcjonalnym i atrakcyjnym ciałem (szczególnie dotyczy to górnej części torsu i ramion) oraz oczami podobnymi do lotosu. Ludzie pod wpływem Wenus mają piękną powierzchowność i zwykle posiadają radosną, pełną wdzięku osobowość. Są żywiołowi, emocjonalni, zmysłowi, swawolni, kochający, szarmanccy, frywolni i grzeczni. Są też twórczy, pomysłowi, interesuje ich medycyna, alchemia, Tantra, hipnoza, mesmeryzm i sztuki piękne.

Przyjaciółka Saturna i Merkurego

Wenus zarządza okresem dojrzewania w życiu człowieka. Wywiera nieco inny wpływ na kobiety niż na mężczyzn. Wenus jest przyjaciółką Merkurego i Saturna. Jowisz i Mars są w stosunku do Wenus neutralni w uczuciach, (chociaż Wenus uważa Jowisza za przeciwnika). Słońce i Księżyc są wrogami Wenus. Liczba 6 jest uważana za najszczęśliwszą ze wszystkich liczb od l do 9. Największymi szczęściarzami są „szóstki” urodzone dwudziestego czwartego dnia miesiąca.

Liczba duchowa 6

Szóstka jest liczbą duchową osób urodzonych  15 lub 24 dnia miesiąca. Osoby te są obdarzone magnetyczną osobowością i łagodnym głosem, młodzieńcze, kochające luksus, posiadające artystyczne upodobania i wyrafinowany gust. Z łatwością przyciągają osoby płci przeciwnej i zwykle są przez niekochane i obdarzane szacunkiem. Hojnie wydają, pieniądze; są towarzyscy i często mają okazje; spotykać pięknych ludzi. Uwielbiają podróże i często podróżują do obcych krajów. Są zawsze czymś zajęci. Przesadnie dbają o swój wygląd fizyczny i starają się ubierać zawsze tak, aby dobrze się  prezentować. Nie lubią brzydoty, brudu, złego zarządzania i bałaganu. Lubią utrzymywać swoje miejsce zamieszkania w czystości i porządku. Uwielbiają upiększać swój dom, pokój, biuro i miejsce pracy. Kochają swoich życiowych partnerów, bądź osoby, z którymi razem żyją. Niezależnie od okoliczności starają się ich zadowolić.

Życie uczuciowe oraz praca

Ich życie małżeńskie jest przeciętne, ale uporządkowane. Nie lubią przebywać w otoczeniu, w którym panuje nastrój wzburzenia i nie inicjują kłótni. Jeżeli ktoś ich atakuje, oddają pole i zawsze są gotowi pójść na kompromis. „Szóstki” są bystre i taktowne i potrafią bez specjalnego wysiłku poznać ściśle strzeżone sekrety innych ludzi. Myślą zanim zaczną działać, co powoduje wolne tempo ich działania. Lubią jednak ten swój nawyk powolności i wierzą, że „gdy się człowiek spieszy, to się. diabeł cieszy”. Są zazwyczaj wytrąceni z równowagi, kiedy oczekuje się od nich szybkiego działania i niszczą swoją pracę robiąc błędy. Chcą pracować w spokoju i nie lubią, aby ktokolwiek im przeszkadzał, kiedy już zabiorą się do pracy. Nie lubią także, aby ktokolwiek postępował wbrew ich woli.

Odwiedź także sennik.biz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *