Jak wybierać rowery miejskie?

Filed in Rozrywka by on 8 kwietnia 2014 0 Comments

Wybieranie idealnego roweru, chociaż nie wiążę się z koniecznością brania pod uwagę tylu czynników, o ilu trzeba pamiętać podczas kupowania nowego auta, wciąż nie jest łatwe. Osoby, które decydują się na wybór pojazdu solidnego, pozwalającego im idealnie cieszyć się oferowanymi funkcjami przez wiele lat, zawsze muszą pamiętać o szeregu cech, jakimi on charakteryzuje się. Nieważne, czy chodzi o rower górski, czy miejski – wszystkie rodzaje posiadają cechy, które bardziej lub mniej przypadają do gustu poszczególnym ich użytkownikom.

Czym tak właściwie charakteryzują się atrakcyjne i najczęściej kupowane rowery miejskie i czym kierować się podczas ich wyboru, przeglądając oferty poszczególnych sklepów? Posiadają one kilka cech, które są wspólne dla każdego ich modelu, a główną z nich na pewno są wąskie i duże koła, których wielkość może wynosić 26 lub 28 cali. Sprzyjają one bezproblemowej i, co najważniejsze, niemęczącej jeździe przez miasto, nawet podczas najmniej sprzyjających jej warunków, na przykład podczas pokonywania bardzo nierównych terenów.

rower-cream-holymoly-men-solor-wenge-3s-m-l-a13883-800x600Jedną z cech, na którą zawsze trzeba zwracać uwagę podczas wybierania najlepszych rowerów miejskich, jest ich rama. Bardzo dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim w przypadku osób, które potrzebują roweru idealnie sprawdzającego się tylko i wyłącznie w warunkach miejskich, umożliwiającego dojazd do i z miejsca pracy, sklepu czy szkoły, okazuje się rama skośna. W porównaniu do ramy określanej jako „rama męska” gwarantuje ona zdecydowanie większe poczucie komfortu. Zarówno siadanie na rower, jak i zsiadanie z niego, nie stanowi najmniejszego problemu i zajmuje zaledwie kilka sekund. Ramy „męskie” bardzo często ograniczają kontrolę ruchów osób, które korzystają z roweru, co czasami prowadzi nawet do bardziej lub mniej poważnych wypadków.
Sporo uwagi przed zakupem konkretnego roweru warto także poświęcić jej kierownicy, która znacząco wpływa na komfort jazdy, w pewnym stopniu gwarantując bardziej lub mniej komfortowe ułożenie sylwetki. Osobom, które przede wszystkim cenią sobie wygodę, sprzedawcy pracujący w sklepach z rowerami z reguły proponują rowery z kierownicą „jaskółką”, czyli taką, która posiada delikatnie wygięte końce. Sprzyjają one bezproblemowemu ułożeniu rąk w odpowiedni sposób, jednocześnie gwarantując komfort nawet podczas długich, wielogodzinnych, przejażdżek przez miasto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *