Kolumny toskańskie
Piękne kolumny w porządku doryckim pokryte były żłobieniami, budowle wzniesione w stylu toskańskim sprawiały wspaniały efekt. STYROBUD GÓRNO oferuje trwałe kolumny.
styrobud.eu

Jak udekorować salę weselną?

Filed in Ślub i wesele by on 17 stycznia 2013 0 Comments

Dekoracja sali weselnej to czynność bardzo przyjemna, chociaż nie zawsze tania. Ba, zazwyczaj jest ona bardzo droga i pochłania całkiem sporą sumę naszego budżetu przygotowanego na wesele. Wielkie wesele ma się jednak tylko raz w życiu, poza wyjątkowymi sytuacjami, wiec nie warto sobie niczego odmawiać. Do sprawy trzeba jednak podchodzić spokojnie i metodycznie, ponieważ duży wydatek wcale nie musi przełożyć się na sukces naszych działań.
Przed dekorowaniem sali weselnej musimy się zastanowić, jaki właściwie będzie nasz ślub? W zdecydowanej większości przypadków to pytanie okaże się wręcz zbędne, ponieważ ślub to ślub i imprezę tą organizujemy według ogólnych schematów. Czasami jednak będziemy chcieli czegoś więcej, imprezy w określonym schemacie czy z tematem przewodnim i działać będziemy musieli zupełnie inaczej. Jest to jednak ekstrawagancja i bardzo niewielki wycinek weselnego tortu w naszym kraju, więc po tej wzmiance porzucimy temat.
Najłatwiejszą metodą dekoracji weselnej jest… zlecenie tego działania właścicielowi sali, w której będzie się odbywało wesele. W ten sposób odbywa się to dzisiaj najczęściej, ponieważ wesela raczej nie odbywają się w domach prywatnych (z przyczyn technicznych), a organizator wesel ma przecież ogromne doświadczenie w dekorowaniu sal, zwłaszcza tych, które należą do niego. W tren sposób często też wychodzi tanio. Czasami jednak bywa dokładnie na odwrót.
Jeśli sami zajmiemy się dekorowaniem sali weselnej, działać będziemy musieli zacząć od elementów dużych, a skończymy na małych. Najważniejsze będzie oczywiście wpisanie się w koncept całej sali. Nie możemy bowiem zastosować kolorystyki czy stylistyki, która zupełnie kłóciłaby się ze stylem architektonicznym czy aranżacja sali. Ta kwestia jest po prostu nie do przeskoczenia po zdecydowaniu się na konkretne miejsce. Nikt nie każe nam oczywiście organizować wesela w domu weselnym A, a nie B.

 
Kiedy będziemy mieli już ogólna koncepcje dekoracji wynikającą z wyglądu sali, musimy przejść do organizowania elementów koniecznych. W pierwszej kolejności powinny iść stoły. Zazwyczaj jest ich dużo, więc zdecydują o jakości dekoracji. Potrzebujemy ładnych obrusów, odrobiny kwiatów, jakichś ładnych dodatków, ale lepiej unikać świec. Nie należy też ustawiać na stole za dużo, ponieważ muszą mieć na nim miejsce także goście. Na weselach zazwyczaj królują baloniki, ale ich obecność okolicach stołu jest raczej niemiło widziana.
Różnego rodzaju drobne wstążki, baloniki właśnie, kwiaty oraz wszelkiego rodzaju bibeloty są sposobem na dekorację sceny, na której będzie grał zespół muzyczny oraz ścian, kolumn i wszystkich innych powierzchni sali. Zazwyczaj nie ma z tym większego problemu i po prostu dokładamy „do smaku”. Sale weselne zawsze mają już też odpowiednie dekoracje stałe, które nie wymagają tak naprawdę wielu wysiłków w tej kwestii. Jedyna rzecz, której nigdy na sali nie będzie za dużo, to świeże kwiaty.

 

Ofertę dekoracji ślubnych można znaleźć np. w sklepie slubnezakupy.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *