Suknia ślubna – rodzaje

Filed in Ślub i wesele by on 26 października 2012 0 Comments

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pani młodej.Podkreślając jego wyjątkowość wkłada ona suknię ślubną. Jej wybór jest zazwyczaj bardzo czasochłonny.

Aby wybrać dopasowaną do siebie suknię, najpierw należy wybrać odpowiedni salon sukien w którym obsłuży nas  przyjazny pracownik. Dobre są salony, w których panuje kameralna atmosfera.

Zgodnie z kształtem sukien ślubnych wyróżnia się sześć podstawowych modeli.

1. Klasyczny Model Sukni Ślubnej.

Poznamy ją po dopasowanym stanie i szerokiej spódnicy na halce. U góry gorset, bez rękawków. Taki krój nie jest polecany niskim i krągłym kobietom, a także tym, które nie mają zarysowanej talii.

2. Suknia ślubna Model Empire.

Taka suknia charakteryzuje się odciętym pod biustem stanem i spódnicą z lejących się materiałów. Może mieć rękawek lub ramiączka. Linia odcięcia z reguły podkreślona jest ozdobną pasmanterią.  To dobry wybór dla niskich, gdyż optycznie podwyższa. Fason nie wymaga wcięcia w talii by wyglądał dobrze.

3. Suknia ślubna Model Princeska.

To suknia dopasowana do ciała dzięki  francuskim cięciom, biegnącymi od góry do samego dołu. U dołu mocno rozszerzona. Model ten prezentuje się dobrze bez halki – suknia opada i  układając się w fałdy. Tę sukienkę polecamy pannom młodym, które chciałyby optycznie wyszczuplić oraz wydłużyć ciało.

4. Model Syrena ślubnej sukni.

Głównym celem tego fasonu jest podkreślenie bioder. Suknia rozszerza się  od kolan w dół. Taką suknię mogą założyć panie o kształtnych biodrach

5. Suknia ślubna Model litera „A”.

Suknia ślubna dopasowana jest w biuście przez zaszewki boczne. Rozszerza się ku dołowi, bez wyraźnego podkreślenia talii. Dolna linia sukni ma kształt trapezu. Przeznaczona niemalże dla każdego typu figury.

6. Suknia ślubna Model Prosty.

Sukienka ma spódnicę o prostym kształcie – nie poszerzana ku dołowi. Dopasowana zaszewkami. Aby zwiększyć swobodę ruchów powinna mieć pęknięcie od linii kolan. Model ten jest doskonały dla osób wysokich o kształtnej linii bioder.

Pamiętajcie, aby wyboru sukni dokonywać odpowiednio wcześnie, by zamówić i nanieść ewentualnie poprawki. Salony sukien pomogą również w wybraniu dodatków do sukni.

Każda panna młoda często ma wyobrażenie dotyczące własnego wyglądu, a często okazuje się, że wymarzona suknia nie do końca pasuje do sylwetki, wówczas  nieoceniona jest pomoc obsługi salonu .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *