Aktywność ruchowa w wodzie

Filed in Sport by on 22 października 2012 0 Comments

Gimnastyka i sport to jeden z czynników jakie wpływają na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Można je uprawiać w nieco ciekawszej formie, czyli w basenie. Oprócz klasycznego pływania, które korzystanie wpływa na każdy aspekt naszego zdrowia, istnieją także inne formy aktywności ruchowej w wodzie.

Aqua Aerobik.

Tak na przykład aqua aerobik to obecnie bardzo popularne zajęcia w wodzie dla pań. Ćwiczenia wykonywanie w basenie są zaczerpnięte z klasycznego aerobiku, którym również towarzyszy muzyka.

Okazuje się, że aerobik w wodzie daje większe efekty niż jego pierwowzór aerobik. Ćwiczenia te są prowadzone w wodzie, gdzie dotyka się dna, dlatego nie ma obawy dla osób które nie potrafią pływać. Ponadto każdy, kto czuje potrzebę powinien otrzymać pas wypornościowy dla jeszcze większego komfortu psychicznego. Aqua aerobik urozmaicany jest kolorowymi przyrządami i piłkami podczas ćwiczeń. Łączy się tutaj wysiłek z rozrywką.

Step w wodzie.

Obecnie popularność zdobywają również zajęcia typu step w wodzie. Platformy na jakie będzie się wchodzić są umieszczane na dnie. Ciało znużone w wodzie traci blisko 90% swojej masy – przez co, nie obciążymy kręgosłupa lub stawów, jak to bywa w klasycznym stepie.

Aqua Bike.

Nowością z ćwiczeń w wodzie jest Aqua Bike. W tym przypadku ćwiczy się na specjalnych rowerach w wodzie. Jest to trening mający na celu wzmocnić nasze mięśnie. Aktywność wodna ma ponadto korzystny wpływ na układ oddechowy, krążenie, jak również  układ kostny. Jest doskonałą terapią po złamaniach oraz schorzeniach kostnych i reumatycznych. Ciśnienie w wodzie, powoduje, że nie obciążamy stawów i kręgosłupa.

Aktywność sportowa w wodzie ma mnóstwo zalet. Każdy kto ma okazję powinien tego spróbować.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *