Budowa boisk piłkarskich

Filed in Sport by on 29 stycznia 2018 0 Comments

W dzisiejszych czasach, kiedy na każdym kroku spotykamy się z wszechogarniająca nas technologią, ludzie, a szczególnie osoby w młodym wieku coraz bardziej oddalają się od aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, od spacerów, czy wspólnych zabaw. W codziennym ich życiu dominują smartfony, komputery, czy telewizja. Aby odwrócić ten trend warto zastanowić się czy budowa boisk piłkarskich oraz tworzenie miejsc do aktywnego wypoczynku nie odmieni tego trendu.

W tej sytuacji niezwykle ważne jest, aby z inicjatywą budowania boisk piłkarskich wychodzili nie tylko włodarze danego miasta czy obszaru wiejskiego, ale także mieszkańcy danego obszaru, którzy powinni dać sygnał władzy, że dany obiekt w określonym miejscu jest niezbędny. Dopiero wtedy nasi przedstawiciele w organach administracyjnych rozpoczną niezbędny procedury, aby taki obiekt powstał. Jest to inwestycja, która wymaga poświęcenia wiele czas, aby powstał wymarzony obiekt sportowy. Dzięki niemu są duże szanse, aby w danym rejonie zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sporu

Budowa boisk piłkarskich od podstaw

Najważniejszym zagadnieniem podczas budowy boisk piłkarskich jest wybór miejsca, w którym dane obiekt ma powstać. Z reguły są to miejsca, gdzie kiedyś takie boisko było, jednak ze względu na wieloletnie zaniedbania dany obiekt nie jest możliwy do użytkowania. Kiedy wspólnymi siłami i staraniami takie miejsce wybraliśmy, musimy zastanowić się nad funkcją danego obiektu. Ważne jest aby na tym etapie określić czemu dany obiekt ma służyć. Czy ma to być tylko boisko piłkarskie , które będzie posiadało tylko murawę, czy też może pełnić szereg innych funkcji jeżeli na przykład wokół murawy stworzymy bieżnie, czy na przykład boisko do kosza czy gry w siatkówkę.

Kiedy znaleźliśmy już miejsce na taki obiekt oraz jeżeli określimy jego podstawowe funkcje, które będzie pełnić musimy przystąpić do wyłonienia firmy, która wybuduje boisko piłkarskie w sposób profesjonalny, w zgodzie ze wszystkimi obowiązującymi normami i standardami. Warto przy tej okazji zapoznać się z zrealizowanymi przez daną firmę inwestycjami. Dzięki temu możemy ocenić czy jest to firma, której chcemy zaufać, aby wykonała dla nas boisko piłkarskie czy inny obiekt sportowy.

Proces budowy boisk piłkarskich jest procesem, który składa się z wielu elementów. W pierwszej kolejności należy przygotować wybrany teren do dalszych prac poprzez zerwanie istniejącej darni, wyrównanie gruntu, z ewentualną jego wymianą. Następnie przygotowywany jest automatyczny system nawadniający, który będzie w inteligentny sposób zaopatrywał trawę w wodę. Kolejnym etapem jest zasianie trawy lub położenie gotowej trawy z rolek, a następnie dopilnowanie, aby trawa przyjęła się. Kolejnymi etapami jest jej pielęgnacja, która powinna być wykonywana przez wykwalifikowaną firmę przez cały rok.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *