Męskie buty sportowe – jak je nosić aby uniknąć łatki „dresiarza”

Filed in Sport by on 8 maja 2017 0 Comments

Obuwie sportowe to niewątpliwy hit ostatnich sezonów. Ukochali sobie je najwięksi styliści, celebryci oraz projektanci, którzy promując wytrwale styl casualowy sprawili, że na dobre zagościł on na naszych ulicach, w biurach, szkołach i na uczelniach. Jednak jeszcze nie tak dawno sportowe buty męskie były dość mocno deprecjonowane. Kojarzono je z tak zwanymi „dresiarzami”, blokowiskami, a w najlepszym razie ze światem sportu. Ze względu na takie negatywne powiązania do tej pory wielu panów obawia się włączania ich do codziennego outfitu obawiając się właśnie łatki dresiarza. Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać. Wystarczy odpowiedni dobór poszczególnych elementów garderoby aby stworzyć modny, stylowy, a przy tym szalenie wygodny look.

Nie przesadzaj z luzem

Oczywiście w stylizacjach, w których pojawiają się męskie buty sportowe bardzo ceni się luz, swobodę i nonszalancję, jednak jak we wszystkim innym, tak i w tym trzeba zachować umiar. Typowo sportowy outfit zostawmy lepiej na siłownię lub na trening, na co dzień natomiast postarajmy się ukazać lifestylowy charakter sportowych butów męskich. W przeciwnym razie narażamy się na przypięcie łatki „dresiarza”, a tego raczej nikt z nas nie chce.

Baw się modą

Sportowe buty męskie najlepiej prezentują się w oryginalnych, eklektycznych stylizacjach. Wskazany jest kontrast i fuzja różnych, czasami na pierwszy rzut oka niepasujących do siebie stylów. Oryginalne obuwie męskie doskonale skomponuje się z dżinsami i marynarką, elegancką koszulą, a nawet garniturem. Dobrym pomysłem jest dobieranie go na zasadzie kontrastów, czyli do klasycznego, stonowanego ubrania zakładamy sportowe buty męskie w jakimś mocnym, zdecydowanym kolorze, natomiast do kolorowego, wzorzystego stroju bardziej dyskretne modele, białe, czarne lub granatowe. Zadbaj też o szczegóły, lekko podwinięte rękawy koszuli, nogawki spodni lub poluzowany kołnierzyk spotęgują wrażenie nonszalancji i luzu.

Dodatkowe wskazówki

Aby nasza stylizacja zachowała wrażenie elegancji i rys formalności, dobrze wybrać obuwie męskie sportowe w możliwie jak najbardziej klasycznej formie. Trzeba też unikać modeli o grubej podeszwie, gdyż będą one wyglądały ciężko i topornie, co się odbije na ostatecznym wrażeniu. Wreszcie, nie należy zapominać, że wszystkie części stroju muszą tworzyć spójną, harmonijną całość, dlatego dobrze, żeby jakiś element garderoby, czy to t-shirt, koszula czy marynarka – pasował kolorystycznie do butów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *