Przygotowanie do sportów zimowych

Filed in Sport by on 24 października 2012 0 Comments

Jeżeli lubisz sporty zimowe, a szczególnie narty czy snowboard, powinieneś pamiętać o przygotowaniu organizmu do takiego wysiłku. Jest to ważne zwłaszcza jeżeli czas spędzasz przy biurku albo w aucie.

Narciarstwo jest sportem wymagającym dla nóg dlatego nad nimi warto szczególnie popracować. Następne w kolejności będą ramiona.

Ćwiczenia.

Właściwy będzie na samym początku ogólny trening, czyli np. krążenia głową, ramionami, tułowiem. Nie zapomnijmy także o kostkach. Potem można truchtać i maszerować. Ćwiczenia urozmaicamy przysiadami i pompkami na przedramionach.

Następnie można przystąpić do konkretnych ćwiczeń szykujących ciało do sezonu narciarskiego.

Pierwsze ćwiczenie to przybranie pozycji przy jeżdżeniu na nartach, która kojarzy się z krzesełkiem. Takie ćwiczenie nadaje się do wykonania go w domu. Przyklejmy się plecami do ściany i zniżmy się do pozycji siedzącej. Trzymaj ciężar ciała na nogach. Spróbuj wytrzymać jak najdłużej.

Innym sposobem jest postawa narciarska, czyli stopy razem, nogi lekko zgięte, a do tego załamanie w biodrach, zaś ręce zwisają luźno ku dołowi. Ćwiczymy taką pozycję przez minutę z przerwami podczas których rozluźniamy ciało.

Kolejnym ćwiczeniem może być – wypychanie kolana i biodra w prawo i w lewo na zmianę.

Jeśli mieszkasz w wieżowcu warto by na kilkanaście dni przed planowanym wyjazdem na stok – zacznij wchodzić po schodach i tym samym zrezygnuj z windy. Praca mięśni ud i łydek opłaci się.

Liczne treningi rozbite na tygodnie bez trudu możemy odnaleźć na stronach poświęconych narciarstwu.

W przygotowaniu do zimowego sezonu liczy się systematyczność oraz stopniowe zwiększenie obciążeń na mięśnie. Kontuzje po zimowym szaleństwie są naprawdę przykre i długotrwałe jeśli rozpoczniemy jazdę bez odpowiedniego przygotowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *