Zawód dziennikarza sportowego

Filed in Sport by on 29 listopada 2012 0 Comments

Sportowy felieton

Przeglądając artykuły o sporcie

Otwierając codziennie gazetę na naszym ukochanym dziale sportowym, przeglądamy artykuły o sporcie, czytając nowinki ze świata piłki nożnej, siatkówki czy innych dyscyplin. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się dzięki komu tak naprawdę mamy taką możliwość ? Tak to właśnie dzięki felietonistom sportowym mamy okazję być na bieżąco z tym co się dzieje na boiskach i kortach świata. W swojej codziennej pracy sprawiają oni, że możemy rano usiąść wygodnie w fotelu i oddać się przyjemnej lekturze działu sportowego.

Zawód felietonista

Nieustanna pogoń za gwiazdami sportu, uważna obserwacja meczów z trybun i dziesiątki godzin spędzone na analizie meczów wielu drużyn. Tak na co dzień wygląda zawód dziennikarza sportowego, spędza on długie godziny nad tekstem, byś mógł na następny dzień przeczytać ciekawe artykuły o sporcie. Może się to wydawać nudna praca, lecz tak wcale nie jest. Są to zazwyczaj ludzie, którzy obracają się w kręgach sportowców, dzięki czemu mają możliwość poznania wielu ciekawych osobistości. Bo kto z nas nie chciałby poznać samego Lionela Messiego czy też Cristiano Ronaldo, a oni właśnie na co dzień spotykają takich ludzi.

Stadionowa wrzawa

To nie wszystkie plusy bycia dziennikarzem sportowym, chociaż niewątpliwie jedne z ciekawszych. Inną zaletą są darmowe wejściówki na większość spotkań (przecież jakoś muszą je relacjonować). Taki pismak zasiada wygodnie na trybunach i uważnie obserwuje przebieg meczu. Nie może sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji, gdyż później musi przedstawić rzetelny obraz spotkania, w formie artykułu o sporcie, który na następny dzień będą czytać miliony czytelników. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, gdyż chyba każdy z nas, który kiedykolwiek był na meczu, wie jak ciężko jest nie dać się ponieść sportowej euforii po strzelonej bramce przez ukochany zespół, czy też złości po niesłusznie podyktowanemu rzutowi karnemu. Niestety felietonista nie może sobie na to pozwolić i z zimną krwią analizuje spotkanie pod każdym kątem.

Jak zostać dziennikarzem sportowym

Oczywiście wielu z nas sportowych fanów chciałoby prowadzić taki tryb życia. Spytasz może zatem jak zostać takim felietonistom i pisać dobre artykuły o sporcie? Nie jest to prosta sprawa, musisz wykazać się doskonałą znajomością języka polskiego, gdyż profesjonalny dziennikarz nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek błędy, a także dużą wiedzą i znajomością świata sportu. Wymagania są może i dosyć spore, ale za to przyjemność czerpana z pracy w tym zawodzie jest niepowtarzalna i śmiało można powiedzieć, że każdy kto spróbowałby takiej pracy, już nigdy nie chciałby powrócić do swojego starego zajęcia. A więc może weźmiesz pióro do swojej ręki i spróbujesz swoich sił?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *