Kemping – inny sposób na udane wakacje

Filed in Turystyka by on 5 grudnia 2012 0 Comments

Wakacje – każdy o nich myśli jednak nie wszyscy chcą je spędzać w taki sam sposób. Dla jednych najważniejszy jest odpoczynek, inni preferują aktywne formy wypoczynku. Czy jednak obie formy się wykluczają? Oczywiście że nie – jest przecież kemping!

 Kempingi czyli nowoczesne miasteczka wakacyjne

Pewnie słyszałeś o kempingach. Z czym zatem kojarzą Ci się takie wakacje? Czy tylko z niewygodnym namiotem, nudą, nieciekawą okolicą i brakiem rozrywek w okolicy?

Najlepsze kempingi w Europie oferują swoim gościom połączenie najwyższej klasy infrastruktury z otaczającą je bujną przyrodą.

Nowoczesne parki wodne, salony Fitness and Spa, boiska sportowe, korty tenisowe, restauracje z lokalnymi specjałami, profesjonalne grupy animatorów oraz wysokiej klasy zakwaterowanie w klimatyzowanych Mobilehomach z pełnym wyposażeniem a połączeniu z naturą dają wyjątkowy efekt.

Niewątpliwym atutem kempingów jest ich lokalizacja. Bardzo często te miasteczka wakacyjne usytuowane są na obrzeżach miast co zapewnia nam więcej spokoju niż gdybyśmy zdecydowali się na urlop w jednym z hoteli w centrum. Z drugiej strony dojazd do miasta nie stanowi większego problemu. Często też największe kempingi mają w swojej ofercie transfer na lotnisko.

Dla kogo wakacje na kempingu?

Przykładowy kemping - źródło www.campingforum.pl

Miasteczka kempingowe z założenia maja przygotowaną ofertę dla szerokiej grupy odbiorców począwszy od rodzin z dziećmi, przez miłośników sportów wodnych do osób starszych poszukujących spokoju i relaksu na łonie natury. Przed wybraniem konkretnego kempingu warto sprawdzić jakim zapleczem dany ośrodek dysponuje i jakie usługo dodatkowe proponuje swoim gościom. Z pomocą przychodzi forum kempingowe www.campingforum.pl gdzie opisano setki kempingów w całej Europie. Poza tym znaleźć tam można wiele przydatnych informacji dla osób zaczynających przygodę z taką formą turystyki, porady, optymalne trasy dojazdu i atrakcje turystyczne w okolicy, które warto zobaczyć. dowiesz się które kempingi są szczególnie polecane dla osób z dziećmi, które dla miłośników aktywnego wypoczynku a które dla osób starszych ceniących sobie spokój i kontakt z naturą.

Wakacje na kempingu z małym dzieckiem?

Większość kempingów posiada wiele udogodnień dla najmłodszych. Sanitariaty często wyposażone są w specjalne kabiny dla niemowląt. Dostępne są tam specjalne maty do przewijania i wanienki do kąpieli. Wiele kempingów oferuje też możliwość wynajmu nosidełek i  wózków dziecięcych.

Część kempingów – szczególnie tych nastawionych na rodziny z dziećmi restrykcyjnie podchodzi do ciszy nocnej.

W zależności od klasy kempingu na trochę starsze dzieci czekają różnego rodzaju atrakcje począwszy od podgrzewanych basenów ze zjeżdżalniami, sztucznymi falami i wodnymi zamkami. Większość kempingów w sezonie letnim przygotowuje specjalne programy animacyjne dla dzieci i młodzieży. Organizowane są różnego rodzaju gry i zabawy, turnieje sportowe czy  warsztaty plastyczne. Kids Kluby uwzględniają oferują programy animacyjne przystosowane dla określonych grup wiekowych.

Wakacje na kempingu to ciekawa alternatywa dla ludzi chcących większość dnia spędzać na świeżym powietrzu jednak na tyle blisko większych miast żeby jeśli będą mieli na to ochotę bez przeszkód do nich dojechać.

camping w Hiszpanii - źródło www.campingforum.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *