Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Filed in Turystyka by on 22 października 2012 0 Comments

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to inaczej nazwa dla jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Kto nie był jeszcze na Mazurach ten ma czego żałować. Co do faktów geograficznych – około 25% powierzchni Krainy Wielkich Jezior Mazurskich to właśnie jeziora, a pozostałe procenty stanowią piękne, bogate w faunę i florę lasy.

Największym jeziorem tutaj jest naturalnie jezioro Śniardwy, które zarazem jest największym jeziorem w całej Polsce. Mazury są rajem dla turystów. Jednak nie dla tych, którzy uwielbiają opalanie się na plaży i kąpiel w wodzie. Tych należałoby odesłać raczej nad morze Bałtyckie. Mazury są rajem dla osób kochających spory wodne takie jak np. windsurfing bądź też są miłośnikami żeglarstwa czy też kajakarstwa. Trudno wyobrazić sobie również lepsze miejsce do spacerów czy wycieczek rowerowych.

Mazury mają swój specyficzny, magiczny klimat, który sprawia, że turyści wracają tutaj co roku. Co zdecydowanie trzeba powiedzieć o Krainie Wielkich Jezior Mazurskich to z pewnością fakt, że wszystkie jeziora są połączone kanałami, które to kanały są niczym innym jak trasami wycieczkowymi w celu podziwiania piękna Mazur. Na obszarze Mazur nie mogłoby zabraknąć parku. Nie jest co prawda park narodowy a Mazurki Park Krajobrazowy będący jednym z największych tego typu rezerwatów w kraju.

Oprócz oczywistego bogactwa w faunę i florę, Mazurski Park Krajobrazowy uraczy nas także niejednymi pomnikami przyrody oraz zabytkami.

Znajdziemy nawet wśród nich nawet obiekty militarne, lecz nie tylko.  Jak widać, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich ma naprawdę wiele do zaoferowania odwiedzającym ją turystów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *