Parkuj i Leć z Modlina – alternatywa Parking Lotnisko Modlin.

Filed in Turystyka by on 11 listopada 2012 1 Comment

16 lipca 2012 roku wystartował pierwszy samolot z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin.

Od tej pory w okolicach Modlina i lotniska zwiększył się ruch samochodów i jak grzyby po deszczu wokół lotniska wyrosły prywatne parkingi. W tej chwili w okolicy lotniska funkcjonuje już ok. 10 prywatnych parkingów. Samochody zostawiają na nich klienci lotniska, z uwagi na to że tydzień postoju jest dwa razy tańszy niż na parkingu przed terminalem. Na terenie Portu Lotniczego Modlin znajduje się parking na 600 miejsc, jednak jest on stosunkowo drogi (140 zł/tydzień) i dodatkowo nie jest strzeżony. Nic więc dziwnego że, parkowanie na okolicznych prywatnych parkingach jest tańsze niż pozostawienie samochodu na parkingu pobliżu terminala.

Jak to działa ?

Jeden z zadowolonych klientów mówi „ Wpisujesz w wyszukiwarkę Parking Lotnisko Modlin, lub Parking Modlin i rezerwujesz parking. Po przyjeździe zostawiasz samochód a właściciel parkingu zawozi Cię na lotnisko. Po Twoim powrocie przywozi Cię z powrotem. Całkowity koszt to 60 – 70zł / tydzień”.
Jak wybrać dobry Parking?

Warto wybrać parking:

  • z łatwym dojazdem np. przy głównej trasie, 7 lub 62 aby nie trzeba było zjeżdżać i szukać go „w polu” na okolicznych wsiach gdyż ryzykujemy wtedy stres i spóźnienie na samolot.

  • ważnym czynnikiem jest bezpłatny transfer. W przypadku parkingu położonego przy lotnisku brak transferu nie jest problemem, jednak w czasie gorszej pogody spacer z bagażami może być mało komfortowy.

  • parking strzeżony i ubezpieczony, by w przypadku ewentualnego otarcia otrzymać odszkodowanie – należy zapytać czy parking posiada monitoring !

  • Istotne są również takie udogodnienia jak Internet WI-FI (można sprawdzić pocztę) oraz Toaleta z WC (aby często przed lub po długiej podróży móc się odświeżyć).

Przed wyborem parkingu warto sprawdzić cennik i ofertę usług dodatkowych. Z uwagi na fakt, że konkurencja w Modlinie jest już duża, mamy do wyboru droższe parkingi blisko lotniska i tańsze w trochę dalszej odległości. Te drugie oprócz znacznej różnicy w cenie i darmowego transferu na lotnisko oferują klientom komfortowe warunki zapewniając m.in. poczekalnię, darmowy WIFI, Toaletę z WC, a nawet płatności kartą i darmową odprawę on-line za którą tani przewoźnicy na lotnisku pobierają wysokie opłaty (np. Parking w Stanisławowie – http://solidparking.pl ).

Wg oficjalnych informacji 15 października 2012 r lotnisko obsłużyło pół milionowego pasażera, a lada dzień pojawi się tu wiele nowych połączeń co spowoduje, że Port Lotniczy Warszawa Modlin ma szansę stać się kluczowym węzłem komunikacyjnym w kraju. Warto więc pamiętać o taniej alternatywie parkowania bo z pewnością każdemu z nas przyjdzie kiedyś polecieć z Modlina.

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. balamaj napisał(a):

    Przydatne info. Szukałem teraz parkingu w modlinie i miałem wrażenie, że jest ich jeszcze więcej ;-). Ciężko coś wybrać, wiec warto zwrócić uwagę czy jest strzeżony, ogrodzony i jakie ma auta transferowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *