8 sposobów na zmarszczki

Filed in Uroda by on 30 listopada 2012 0 Comments

Choć nauka ostatnimi laty robi ogromne postępy, to wciąż nie do osiągnięcia jest mityczny eliksir młodości. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów, które umożliwiają skuteczną walkę z postępującymi objawami starości. Czy je wszystkie? Poniżej znajdziesz 10 najważniejszych.

Powstawanie zmarszczek jest w rzeczywistości całkiem naturalnym zjawiskiem i teoretycznie wcale nie powinnyśmy z tym walczyć. Starzejąca się skóra nie jest jednak ani atrakcyjna, ani przyjemna. Na szczęście istnieją całe zestawy niezwykłych kosmetyków oraz wiele mniej lub bardziej skomplikowanych zabiegów, które mogą pomóc w spowolnieniu procesu starzenia.

Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju kosmetyków odmładzających. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by odpowiednio dobierać stosowane środki. W tej chwili dostępne są kosmetyki specjalnie dostosowane do konkretnych typów skóry, dzięki czemu mamy szansę na dobór takiego kremu, który wykaże się najwyższą skutecznością w walce ze starością.

1. Krem przeciwzmarszczkowy

Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych zaleca się dopiero wówczas, gdy na twarzy już pojawiły się pierwsze zmarszczki. W najgorszym wypadku może to się zdarzyć już przed 30-stką. Już po 25. roku życia organizm traci swoją zdolność do produkcji kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry, jej wytrzymałość i prawidłowe nawilżenie.

Dostępne na rynku kremy przeciwzmarszczkowe mogą działać bardzo wszechstronnie: nawilżają, regenerują i odżywiają skórę. Dobre kremy na zmarszczki mogą spowodować, że oznaki starzenia pojawią się na skórze znacznie później. Częstotliwość stosowania tego typu kosmetyków może być różna, w zależności od wybranego środka. Zazwyczaj  stosuje się je raz lub dwa razy dziennie. Skóra, na którą nakłada się krem przeciwzmarszczkowy musi być oczywiści dokładnie oczyszczona. Najlepiej tonikiem i mleczkiem.

Jednymi z najważniejszych składników kremów przeciwzmarszczkowych są tzw. antyutleniacze. Najczęściej są to witaminy: A, C i E. Ich zadaniem jest skuteczna walka z wolnymi rodnikami, które wpływają na szybsze starzenie się skóry. Coraz częściej spotykanym elementem kremów są także flawanoidy, czyli roślinne antyutleniacze. W składzie środków na zmarszczki mogą też się znaleźć kwasy owocowe, których zadaniem jest złuszczanie naskórka i pobudzenie produkcji kolagenu.

2. Masaż twarzy

Prawidłowe wykonanie masażu twarzy może się wydawać dość kłopotliwe. W rzeczywistości jest to jednak bardzo łatwy zabieg. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie się do kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie, co później można naśladować samodzielnie w domu. Najlepszą chwilą na masaż twarzy jest czas poświęcony na nakładanie kremu. Wówczas skóra jest śliska, a sam masaż jest wygodniejszy. Najlepiej najpierw dokładnie rozprowadzić kosmetyk po całej twarzy, a następnie rozpocząć masaż.

Masaż twarzy może mieć doskonały wpływ na krążenie krwi. Wraz z nią do komórek skóry lepiej docierają składniki odżywcze i tlen. Przyspiesza to regenerację naskórka oraz wygładza, odpręża i odświeża skórę.

3. Ćwiczenia mięśni twarzy

Gimnastyka nie tylko wzmacnia i ujędrnia ciało. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą także wpłynąć na poprawę wyglądu twarzy. Wzmocnienie mięśni twarzy pozwala poprawić strukturę podtrzymującą skórę. Dzięki temu można zapobiec jej wiotczeniu. Odpowiednia i regularna gimnastyka twarzy wyszczupla twarz i czyni ją bardziej smukłą.

Gimnastyka mięśni twarzy bardzo dobrze napina i rozluźnia mięśnie. Jednym z podstawowych ćwiczeń jest wyraźne powtarzanie wszystkich liter alfabetu. Wówczas pracuje większość mięśni twarzy.

4. Peeling

Jeżeli zależy Ci na najlepszej skuteczność przeprowadzanego peelingu, powinnaś wybrać się do dermatologa. Specjalista może poddać skórę działaniu kwasu glikolowego. Dzięki temu złuszcza się powierzchniowa warstwa naskórka. Taki profesjonalny zabieg służy zminimalizowaniu głębszych zmarszczek oraz całkowitemu usunięciu tych mniejszych. Peeling może też usuwać przebarwienia oraz zwężać pory.

Wadą takiego zabiegu dermatologicznego może być to, że jest dość bolesny. Stosowane środki mogą bowiem powodować silne pieczenie. Efekt jest także widoczny na skórze, gdyż na twarzy pojawia się silne zaczerwienienie utrzymujące się przez kilka godzin.

5. Zastrzyki z botoksem

Jeżeli skóra jest już bardzo zniszczona i żadne środki kosmetyczne nie dają wymarzonych rezultatów, można się zdecydować na kurację zastrzykami. Najpopularniejszym rodzajem zastrzyków są te z botoxem (botuliną), kwasem hialuronowym oraz z kolagenem. Ich działanie jest bardzo zbliżone. Wszystkie mają bowiem za zadanie wypełnienie zagłębień w skórze, dzięki czemu likwidowane są zmarszczki. Nieco inną zasadę ma botoks (jad kiełbasiany). Substancja to blokuje bowiem niektóre mięśnie mimiczne, wskutek czego nie dopuszcza do powstawania pogłębiania się zmarszczek.

Zastrzyki odmładzające nie są jednak idealnym rozwiązaniem Efekt, jaki można osiągnąć, utrzymuje się maksymalnie kilka – kilkanaście miesięcy. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć.

6. Kapsułki przeciw zmarszczkom

Kapsułki i ampułki przeciwzmarszczkowe mają tę zaletę, że są najczęściej hipoalergiczne. Oznacza to, że ich stosowanie nie grozi uczuleniem.

Preparaty przeciwzmarszczkowe w kapsułkach są bardzo skuteczne. W ich składzie zazwyczaj znajduje się wiele cennych wartości odżywczych. Dzięki temu kapsułki mają silne działanie regenerujące.

7. Maseczka

Stosowanie maseczek ujędrniających jest jednym z najszybszych sposobów na poprawę kondycji skóry. Maseczki ujędrniające zawierają zazwyczaj masę aktywnych składników, które potrafią doskonale regenerować tkankę. Stosowane razem z kremami przeciwzmarszczkowymi stanowią doskonałą zaporę przed powstawaniem brzydkich i szpecących zmarszczek. Maseczki mogą skutecznie pobudzać krążenie krwi i zwiększać elastyczność skóry. Dzięki temu już po kilku minutach pomarszczona skóra może stać się jędrna.

Choć stosowanie maseczek daje bardzo dobre efekty, to jednak nie można ich nakładać codziennie. Powinny być nakładane na dokładnie oczyszczoną skórę. Trzeba także uważać, aby stosowane środki nie podrażniały skóry.

8. Chirurgia plastyczna

Jeżeli wszystkie inne sposoby zawiodły, a Twoje zmarszczki są bardzo głębokie, jedynym sposobem, jaki Ci pozostaje jest lifting u chirurga plastyka. Tego typu zabiegi robione są tylko w specjalistycznych klinikach, pod narkozą. Sama operacja może trwać nawet kilka godzin.

Chirurgiczny lifting twarzy jest już dość drastycznym posunięciem, dlatego warto zastanowić się dłużej przed podjęciem tak ważnej decyzji.

Jeżeli wciąż masz problem z usuwaniem zmarszczek, zajrzyj na stronę www.kolagen-inventia.pl, a dowiesz się jak sobie z nimi radzić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *