Idealne obuwie damskie na wakacje

Filed in Uroda by on 22 października 2015 0 Comments

Okres wakacji to najlepszy czas na skorzystanie z bardzo luźnych, maksymalnie swobodnych stylizacji. Po pierwsze, zwykle jest bardzo ciepło, co sprzyja zrzuceniu wierzchnich warstw odzieży. Po drugie, czas urlopów to możliwość rezygnacji z oficjalnego stroju, z którego korzystasz na co dzień chodząc do pracy, na uczelnię czy do szkoły. W końcu po trzecie, lekki strój to maksymalna wygoda, a tej będziesz potrzebować, gdy na zewnątrz zrobi się najbardziej gorąco. Poza tym luźne, letnie stylizacje to już część kanonu. Istotny element współczesnej mody, z której chętnie korzystają wszystkie panie nawet wtedy, gdy lato nie jest szczególnie upalne.

Idealne buty kobiece na lato to klasyczne klapki damskie. Dawniej buty kojarzone przede wszystkim z plażą, dziś stanowią standardowe wyposażenie każdej modnej kobiety i to w zasadzie niezależnie od jej wieku. Oczywiście różne kobiety sięgają po różne typy klapek damskich. Standardowo jednak, wciąż największą popularnością cieszą się klapki na płaskiej, stosunkowo cienkiej podeszwie, odsłaniające dużą część stopy, w tym palce i pięty. Korzystając z tego typu obuwia musisz zatem pamiętać o eleganckim pedicure i właściwej pielęgnacji pięt, tak by atrakcyjnie prezentowały się w tym maksymalnie odkrytym rodzaju obuwia.

W ostatnich sezonach rosnącą popularnością cieszą się również klapki damskie o grubej, gumowej podeszwie, z częściowo zabudowaną górą, zwłaszcza w okolicach palców. Tego typu klapki zapewniają większą wygodę podczas chodzenia po różnych typach nawierzchni – w płaskich klapkach o płaskiej podeszwie chodzenie po nierównościach może być prawdziwą katorgą – są również nieco mniej odkryte, dzięki czemu pasują do większej liczby damskich stylizacji. Moda na Crocsy (Crocs to marka charakterystycznych klapek damskich o gumowej podeszwie z głębokim protektorem i częściowo zabudowaną, gładką górą) nie słabnie i obecnie te dwa rodzaje klapek to podstawa wyposażenia niemal każdej kobiety, która wybiera się na urlop nad morze lub jezioro, lub okres wakacji zamierza spędzić w mieście.

Dlaczego klapki damskie to buty numer jeden na lato? Wynika to z ich konstrukcji. Zakrywają niewielką część stopy (oczywiście na rynku znaleźć można modele, które są odstępstwem od tej, wydawać by się mogło, żelaznej reguły), a przez to zapewniają maksymalną wentylację stóp w czasie upałów. Odsłonięta stopa to większa wygoda, to także doskonałe uzupełnienie zwiewnych sukienek i innych, niezwykle delikatnych kobiecych stylizacji, powszechnie wykorzystywanych przez panie w okresie największych letnich upałów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *