Mona Lisa Touch – nowa metoda leczenia nietrzymania moczu

Filed in Uroda by on 22 listopada 2016 0 Comments

Nietrzymanie moczu to dla wielu osób problem wciąż bardzo wstydliwy. Jedynie 25% kobiet informuje o tym swojego lekarza, a niemal połowa udaje się do specjalisty dopiero po kilku latach od czasu wystąpienia pierwszych objawów choroby. Nasze babki nie miały tej sposobności korzystać z dobrodziejstw ginekologii estetycznej. Na szczęście wraz z rozwojem medycyny i laseroterapii, otworzyły się nowe możliwości nieinwazyjnego leczenia wielu schorzeń – również nietrzymania moczu. Zabiegi Mona Lisa Touch to laser, który stał się nadzieją dla wielu kobiet, które borykają się z tym problemem. Dzięki nim mogą one odzyskać komfort psychiczny i fizyczny.  

Działanie lasera ma na celu odtworzenie kolagenowych włókien znajdujących się w okolicy cewki moczowej. W ten sposób dochodzi do jej lepszego podparcia, a tym samym zmniejszenia się lub całkowitego zaniku mimowolnego puszczania moczu. Według ostatnich badań laser Mona Lisa można również wykorzystywać do leczenia suchości w obrębie pochwy u kobiet w wieku pomenopauzalnym. Sam zabieg jest bezbolesny i prosty. Polega on na obkurczeniu pochwy i wzmocnieniu jej ścianek, wzmocnieniu powięzi miedniczej oraz okolic ujścia cewki moczowej. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy już jeden zabieg, aby złagodzić lub usunąć wysiłkowe nietrzymanie moczu o średnim i lekkim nasileniu. Jeśli jest to konieczne, zabieg laserowy można powtórzyć po okresie 1 miesiąca.  Warto dodać, że zabieg laserowy jest metodą nieinwazyjna, nie wymaga użycia skalpela i co ważne w dzisiejszym zwariowanym świecie – nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Dzięki Mona Lisa Touch można uzyskać efekt nieinwazyjnego obkurczenia i napięcia ścian pochwy na skutek indukcji powstawania endogennego kolagenu typu I. Laser stymuluje bowiem fibroblasty do produkcji kolagenu. W ten sposób dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek, a błona śluzowa staje się napięta, jędrna i elastyczna. Niekiedy zabieg ten wykorzystuje się również do korekty kształtu i wyglądu warg sromowych. Jest on krótki i całkowicie bezbolesny.

Pacjentki do zabiegu kwalifikować powinien lekarz. Wykonywany jest on przy pomocy specjalnych głowic wprowadzanych do pochwy bądź działających na zewnątrz. Laser oddziałuje bezpośrednio na ściany pochwy powodując mikrourazy rozmieszczone w obrębie błony śluzowej. W efekcie końcowym powstają nowe komórki produkujące kolagen i gruczoły. Błona śluzowa ulega całkowitej regeneracji i odbudowie. Juz po kilku dniach od wykonania zabiegu można powrócić do pełnej sprawności. 

Zabieg Mona Lisa Touch można wykonać np. tutaj.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *