Niechciane zmarszczki - Cogito - Blog informacyjny : Cogito – Blog informacyjny

Niechciane zmarszczki

Filed in Uroda by on 22 października 2012 0 Comments

Zmarszczki zaczynają być widoczne już około 30. roku życia.

Związane są one z ciągłymi skurczami mięśni (15 tys. skurczów na dzień). Do tego typu zmarszczek mimicznych można zaliczyć np. kurze łapki w okolicy oczu, linie na czole, „bruzdę lwa” miedzy brwiami oraz linie w kącikach ust, które  przedłużają się ku dołowi. Liczne metody zmniejszenia widoczności zmarszczek proponują salony kosmetyczne.

Do najpopularniejszego zabiegu należy botoks.

Zabieg ten zlikwiduje zmiany mimiczne, a polega on na tym, że wstrzykuje się w odpowiedni mięsień rozcieńczony botoks. Efekty tego zabiegu utrzymują się około 4 – 7 miesięcy. Ceny są różne i uzależnione od obszaru (np. kurze łapki – 500zł).

Kolejnym popularnym zabiegiem jest działanie kwasem hialuronowym.

Tzw. „ostrzykanie” skóry kwasem hialuronowym działa na głębsze zmarszczki i pomaga również skorygować kształt pewnych części twarzy m.in. podbródka. Po zabiegu skóra jest gładsza na około 9-18 miesięcy. Ceny za jeden obszar to około 500 zł.

Zabieg mezoterapii jest rodzajem liftingu.

Przy pomocy strzykawki z cienką igłą wprowadza się pod skórę aktywne substancje, o działaniu nawilżającym, rewitalizującym i regenerującym. Zaleca się 3 do 6 zabiegów dla pełnego efektu. Cena jednego zabiegu -250zł.

Istnieje także coś co nazywamy fotoodmładzaniem.

Taki zabieg poprawia sprężystość tkanek i redukuje niegłębokie zmiany, działając impulsowym światłem (IPL). Zaleca się 1-5 zabiegów. Cena jednego zabiegu to około 500zł.

Bardzo popularnym zabiegiem są peelingi chemiczne.

Poprawią napięcie i rewitalizują naskórek. Dobiera się  go  do rodzaju zmian na skórze. Cena – od 120zł za każdy.

Z kolei w domu dla poprawy można stosować kremy z peptydami, rozluźniające mięśnie na twarzy. Wypróbuj też kosmetyki ze składnikami wypełniającymi np. kwasem hialuronowym lub wspomagającymi odnowę komórkową.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *